Reklama

Anna Maria Jopek wciąż na szczycie

Na liście najpopularniejszych w Polsce albumów, jaką co tydzień przygotowuje Instytut Pentor i Związek Producentów Audio i Video, ruch panuje niewielki, a na miejscu pierwszym, już po raz kolejny utrzymała się Anna Maria Jopek w towarzystwie Pata Metheny'ego, czyli album "Upojenie".

Miejsce drugie zajmuje ścieżka muzyczna do najnowszego filmu Pedro Almodóvara zatytułowanego "Hable con ella" ("Porozmawiaj z nią"), która zepchnęła na miejsce trzecie soundtrack do "8. Mili".

Reklama

Na pozycji czwartej utrzymał się Krzysztof Krawczyk z albumem "... bo marzę i śnię", a na piąte miejsce wskakuje kolejna ścieżka dźwiękowa, tym razem do filmu "Władca Pierścieni: Dwie Wieże", która jeszcze w zeszłym tygodniu zajmowała miejsce dwunaste.

O jedno oczko w dół, na miejsce szóste, przesuwa się młodziutka Norah Jones z albumem "Come Away With Me", tuż za nią pojawia się Eminem z "The Eminem Show" oraz "4" zespołu Wilki.

"Antidotum" Kasi Kowalskiej zajmuje pozycję dziewiątą, a Top 10 dopełnia ostatni album Roda Stewarta zatytułowany "It Had To Be You... The Great American Song Book".

Wygląda na to, że niezależnie od wyników, krajowy finał Eurowizji przysłużył się grupie Blue Cafe, której "Fanaberia" przesuwa się z miejsca 28. na 14. Jeszcze większy awans odnotowali znajdujący się na pozycji piętnastej mnichowie z Gregorian, których "Masters Of Chant Chapter 3" awansował aż o 26 miejsc.

Nieźle radzi sobie także polski hip-hop. Peja, Slums Attack i Decks z ulepszoną wersją "Na Legalu", czyli "Na Legalu Plus" wskakują na miejsce szesnaste.

Niewiele brakło, by w pierwszej dwudziestce znalazła się Sarah Connor. Jej ostatni album zatytułowany "Unbelievable" przesunął się w ciągu ostatniego tygodnia z pozycji 46. na 21.

Najwyżej notowaną nowością zestawienia jest "Virgin" Virgin. który pojawił się na miejscu 31.

Zobacz pełne zestawienie.INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Maria | Anna Maria Jopek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje