Reklama

Animowany Beseech

Podopieczni austriackiej Napalm Records, szwedzka gothicmetalowa grupa Beseech poszukuje obecnie agencji koncertowej, która zajęłaby się zorganizowania, planowanej na początek 2006 roku trasy koncertowej, promującej piąty album "Sunless Days". Album, który ukazał się 5 września już teraz promowany jest najnowszym, animowanym teledyskiem do utworu "Innerlane", który możecie obejrzeć na stronach INTERIA.PL.

"To robota firmy z Boras, naszego rodzimego, która tak naprawdę dopiero niedawno rozpoczęła swoją działalność. Znałem tam jednego człowieka, który chciał zaistnieć na rynku muzycznym i miał pewien pomysł na projekt, który był skłonny zrealizować. Dzięki temu cena tego całego przedsięwzięcia nie była aż tak duża i w związku z tym mogło to dojść do skutku" - powiedział Robert Vintervind, gitarzysta Beseech, w wywiadzie udzielonym magazynowi "Mystic Art".

Reklama

"Stworzenie tego wideoklipu w formie animowanej był świetnym pomysłem. Nie musieliśmy angażować aktorów i wynajmować innych koniecznych rzeczy, które automatycznie zwiększyłyby koszty. Dziś, jeśli chcesz coś takiego zrobić na w miarę profesjonalnym poziomie, potrzebna jest odpowiednio duża suma pieniędzy. Dlatego była to dla nas doskonała szansa, stworzenia oryginalnego i trochę dziwnego teledysku" - kontynuuje szwedzki muzyk.

"Myślę, że ten klip całkiem dobrze odzwierciedla naszą muzykę, ukazując nieco bardziej surrealistyczny świat tworzonych przez nas dźwięków. Obraz oddaje właściwie to, o czym mówi cały album. Jest przy tym oparty na symbolach, a nie dosłownym cytowaniu tekstów. Pokazuje to, jak pracuje nasz umysł, jak ludzki rozum może być zagubiony, przedstawia to, co wewnątrz" - wyjaśnił główny kompozytor skandynawskiej formacji.

Poza regularną edycją, nowa płyta zespołu jest także dostępna w formie digipacku, zawierającego dwa dodatkowe utwory: "Manmade Dreams" i "Lost" (oba w nowych wersjach).

Płytę nagrano w szwedzkim "StudioMega", w miejscowości Varberg. Mastering wykonano w studiu "Cutting Room".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Beseech | Animowany

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje