Reklama

Reklama

Ania Rusowicz: "Flower Power" z Przystanku Woodstock

10 grudnia do sprzedaży trafi wydawnictwo CD/DVD "Flower Power" - zapis wyjątkowego koncertu Ani Rusowicz i jej gości z tegorocznego Przystanku Woodstock.

Okładka płyty "Flower Power" Ani Rusowicz

Przypomnijmy, że podczas projektu "Flower Power" usłyszeliśmy najpopularniejsze piosenki epoki dzieci kwiatów (lata 60. i 70.) w wykonaniu Ani Rusowicz i jej gości specjalnych.

"Zacznę od podziękowań. Nie jest łatwo namówić kapele na coverowy koncert. Dzięki takim spektaklom jak '40 lat Woodstocku', 'Projekt punk', 'Projekt metal' udaje nam się jednak wprowadzić artystów w nastrój, który wart jest zrobienia koncertu, ściągnięcia gości, przygotowania aranżacji i zebrania tego w całość, która od pierwszego do ostatniego dźwięku zabierze nas i naszą wyobraźnię w świat muzycznych legend. Jednym z zespołów, który postanowiliśmy zaprosić do zaaranżowania takiego świata była Ania Rusowicz i jej band, którzy reprezentują bardzo wyraźny styl 'hipi'. Zaproponowaliśmy im, aby przygotowali projekt "Flower Power" w oparciu o wybrane standardy muzyki lat 60." - przybliża ideę koncertu Jurek Owsiak.

Reklama

"Przedstawiliśmy im swoje propozycje muzyczne, a chwilę później mogliśmy się pochylić nad wstępnym projektem przyniesionym przez Anię i chłopaków. Wspólna burza mózgów poskutkowała wybraniem tytułów, które znajdziecie na okładce tej płyty. Ania natychmiast ruszyła także z propozycjami gośćmi, których chciałaby zaprosić do projektu, a my myśleliśmy o formie koncertu, który, jak się okazało, idealnie wpasował się do ideologii Przystanku Woodstock. Już wtedy planowaliśmy wydać go na płycie CD i DVD. Projekt rósł w siłę, nie tylko muzyczną, ale także happeningową. Okazało się, że mamy możliwość rozsypania nad głowami Woodstockowiczów 10 000 porcji kolorowego proszku (to prezent od zaprzyjaźnionej z nami firmy RICOH), a Ania zorganizowała jeszcze casting na woodstockowe tancerki w stylu lat 60. Tu już nic nie piszemy, to trzeba zobaczyć" - dodaje głównodowodzący Przystanku Woodstock.

  Oto szczegóły płyty "Flower Power":

1. "Sitar intro" (Raggaboy)
2. "Somebody to Love" (Ania Rusowicz) - Jefferson Airplane
3. "On The Road Again" (Organek, Michał Kielak, Ania Rusowicz) - Canned Heat
4. "My Generation" (Kev Fox, Ania Rusowicz) - The Who
5. "Jednego serca" (Kamil Czeszel,  Ania Rusowicz) - Czesław Niemen
6. "Poszłabym za tobą" (Piotr Nalepa, Ania Rusowicz) - Breakout
7. "Crosstown Traffic" (Gienek Loska, Ania Rusowicz) - Jimi  Hendrix
8. "Try" (Natalia Sikora, Ania Rusowicz) - Janis Joplin
9. "Hush" (Grzegorz Kupczyk, Ania Rusowicz) - Deep Purple
10. "Whole Lotta Love" (Natalia Przybysz, Ania Rusowicz) - Led Zeppelin
11. "Hey Jude" (Dawid Podsiadło, Ania Rusowicz) - The Beatles
12. "Za daleko mieszkasz miły" (Ania Rusowicz) - Ada Rusowicz
13. "Jednego serca" (Kamil Czeszel, Ania Rusowicz) - Czesław Niemen.INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ania Rusowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje