Reklama

Reklama

Ania Dąbrowska: Spójne melodie

Ania Dąbrowska pracuje obecnie nad następcą swego popularnego debiutu, albumu "Samotności po zmierzchu". Jej nowa płyta trafi do sklepów na przełomie lutego i marca 2006 roku, a znajdą się na niej m.in. kompozycje z repertuaru innych wykonawców. W rozmowie z INTERIA.PL Ania zdradziła, które utwory wzięła na warsztat. Jej wybór może być sporym zaskoczeniem.

Na nowym albumie Dąbrowskiej znajdą się zapewne dwie kompozycje spopularyzowane przez innych artystów. Trzeba przyznać, że jej wybór jest dość zaskakujący.

- Jednym z cudzych utworów będzie kompozycja "Last Night I Dreamt That Somebody Loves Me", z repertuaru brytyjskiej grupy The Smiths. To bardzo natchniona, pokoleniowa i piękna muzyka - zdradziła nam Ania.

- Natomiast drugim coverem jest kompozycja Ennio Morricone. Będzie to numer instrumentalny, w którym duża część partii instrumentalnych zostanie pokazana za pomocą mojego głosu. Będę próbowała zaśpiewać partie fletu, klawiszy i inne dźwięki. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. To również bardzo piękna kompozycja.

Reklama

Przypomnijmy, że podobnych eksperymentów spróbowała Björk na albumie "Medulla". Dąbrowska nie ukrywa, iż ta płyta była dla niej inspiracją.

- Chcielibyśmy to zrobić właśnie w podobny sposób. Nie planuję natomiast nagrania pozostałych utworów w ten sposób, by zastąpić instrumenty moim głosem.

- Jestem w dużej mierze tradycjonalistką. Bardzo lubię spójne piosenki ze spójnymi melodiami. Takie, które grają na emocjach, a nie na wyobraźni muzycznej, która zazwyczaj rozwinięta jest tylko u muzyka.

Piosenkarka w rozmowie z INTERIA.PL potwierdziła, że nowa płyta trafi do sklepów na przełomie lutego i marca 2006 roku.

- Ciężko mi natomiast powiedzieć, kiedy ukaże się nowy singel. To jest sprawa wytwórni płytowych. Mam nadzieję, że materiał skończymy do końca roku i wtedy będzie czas na promocję nowej płyty i pokazanie singla.

Dąbrowska nie wybrała jeszcze tytułu dla jej nowej płyty.

- Nie mam jeszcze tytuły, bo dopiero zaczęłam pisać polskie teksty - powiedziała nam na koniec Ania Dąbrowska.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: muzyka | nowa płyta | Ania Dąbrowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama