Andrzej Kukuczka nie żyje. Dziennikarz Radia Kraków miał 56 lat

Wieloletni dziennikarz redakcji muzycznej Radia Kraków Andrzej Kukuczka przegrał walkę ze złośliwym nowotworem mózgu.

Andrzej Kukuczka pracował w Radiu Kraków
Andrzej Kukuczka pracował w Radiu Kraków

Andrzej Kukuczka dołączył do Radia Kraków podczas studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim. W stacji przeszedł wszystkie stopnie radiowego wtajemniczenia.

Prowadził głównie audycje muzyczne ("Grająca szafa"), a także przybliżające historię II wojny światowej.

"Zostawił po sobie lukę, której nikt i nic nie wypełni. Brakuje Jego głosu, zgryźliwości, która w połączeniu z nutą sarkazmu wbijała się z chirurgiczną precyzją w cel... Brakuje opowiadań, gdzie w roli głównej byli mistrzowie gitary, The Beatles, Styx czy Marillion..." - podkreślił Tomasz Buszewski, szef redakcji muzycznej Radia Kraków.

W dzieciństwie słuchał taśm swojej mamy; pierwszym koncertem w którym uczestniczył, był występ grupy Maanam. Muzyka była jego pasją od wczesnych lat życia.

"Znajomi żartowali: 'Tobie to dobrze - słuchasz muzyki i jeszcze ci za to płacą" - opowiadał.

"Chciałbym zrobić wywiad z... samym sobą, ale rozmówca ciągle odmawia" - napisał w krótkim kwestionariuszu na stronie Radia Kraków.

Jego kłopoty ze zdrowiem rozpoczęły się pod koniec 2018 r. Po kilku miesiącach zdiagnozowano Andrzeja Kukuczki glejaka - złośliwego guza mózgu.

Jego przyjaciele rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na ratowanie zdrowia dziennikarza. "Dzięki Wam i Waszej pomocy raka zmienimy na rocka!" - brzmiało hasło akcji. Środki zebrane na leczenie zostaną przekazane innym podopiecznym fundacji Alivia.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas