Reklama

Ameryka woli składanki

Najpopularniejszą płytą za Atlantykiem okazała się składanka największych hitów tego roku "NOW! That's What I Call Music 25".

25. część popularnej serii jest już 12. w jej historii, która dotarła na sam szczyt amerykańskiej listy bestsellerów płytowych. Najnowszą część zakupiło aż 223 tys. osób i jest to najwyższej notowana nowość tygodnia.

Reklama

Pomimo dwunastoprocentowego spadku sprzedaży do 113 tys. sztuk, z 3. na 2. awansuje Miley Cyrus z podwójnym albumem "Hannah Montana 2/Meet Miley Cyrus".

Prowadzący przez dwa tygodnie T.I. z albumem "T.I. vs. T.I.P.", zalicza spadek o 47 proc. do ilości 94 tys. egzemplarzy i przesuwa się na miejsce 3.

Duży skok z pozycji 20. na 4. odnotowuje ścieżka dźwiękowa do filmu "Hairspray". Jest to piąty soundtrack, który trafił do "Top 10" w 2007 roku. Wcześniej były to obie części "Hannah Montana", "Dreamgirls" oraz "Jump In!".

Na miejscu 5. debiutuje nowa artystka folkowa Colbie Caillat, której płyta "Coco" zawdzięcza sukces głównie internetowi. W sklepie iTunes singel "Bubbly" promujący album, był darmowym singlem tygodnia, a cała płyta jest tam o połowę tańsza, niż tradycyjna. Natomiast profil wokalistki w portalu MySpace odwiedziło ponad 10 milionów użytkowników.

Z 8. na 6. awansuje Fergie z albumem "The Dutchess", choć minęły już 44 tygodnie od premiery tego tytułu.

Na 7. pozostaje formacja Linkin Park z Minutes To Midnight".

W górę przesuwa się Amy Winehouse z "Back To Black" - z 9. na 8.

Aż w 94 tygodniu sprzedaży z 12. na 9. awansuje grupa Nickelback z płytą "All The Right Reasons".

Dziesiątkę zamyka spadający z pozycji 6. zespół Bon Jovi z "Lost Highway".

Na liście popularności piosenek "Hot 100" po raz drugi prowadzi formacja Plain White T's z "Hey There Delilah". Singel ten już czwarty tydzień z rzędu panuje na liście cyfrowej sprzedaży singli "Hot Digital Songs".

Z 3. na 2. przesuwa się Fergie z "Big Girls Don't Cry", zamieniając się pozycjami ze spadającym przebojem Rihanny "Umbrella".

W tym tygodniu od razu w "Top 10" zadebiutowały aż dwa nagrania. Najwyżej, bo na miejscu 6. uplasował się "What Time Is It" firmowany przez obsadę telewizyjnego hitu filmowego "High School Musical 2".

Natomiast na 7. wchodzi Akon z utworem "Sorry, Blame It On Me".

Billboard

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ameryka | składanka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje