Reklama

Reklama

Alicja Szemplińska ofiarą molestowania? "Pewne granice nie powinny być przekraczane"

Alicja Szemplińska, zwyciężczyni "The Voice of Poland" zapowiedziała na Instagramie swój najnowszy teledysk do utworu "IDK".

Alicja Szemplińska, zwyciężczyni "The Voice of Poland" zapowiedziała na Instagramie swój najnowszy teledysk do utworu "IDK".
Alicja Szemplińska zwyciężyła w "The Voice of Poland" w 2019 roku /Piotr Kamionka /Reporter

Alicja Szemplińska to młoda piosenkarka, która zyskała już wielu fanów w Polsce i na świecie.

Kariera Alicji Szemplińskiej

"Chciałabym, żebyś była moją córką" - mówiła wzruszona Edyta Górniak, która zasiadała w jury "Hit Hit Hurra" - programu dla dzieci wygranego przez Alicję. Szemplińska zaśpiewała tam m.in. hit Whitney Houston "Try It On My Own""Kolorowy wiatr" Edyty Górniak, przebój "Niech żyje bal" wspólnie z Marylą Rodowicz (zobacz!) oraz utwór Beyonce "Listen".

W wieku 17 lat, przygotowana wokalnie dziewczyna, trafiła do "The Voice of Poland". Tam zdecydowała się na współpracę z Tomsonem i Baronem. Każdy z jej występów spotykał się z zachwytem trenerów. W końcu, pokonując w finale Darię Reczek, wygrała dziesiątą edycję programu.

Reklama

Młoda wokalistka została wybrana reprezentantką Polski podczas konkursu Eurowizji 2020. Niestety z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie zostało odwołane. Szemplińska miała wystąpić z utworem "Empires" (sprawdź!). TVP nie zdecydowała się ponownie wybrać Alicji Szemplińskiej i reprezentantem Polski w 2021 roku został Rafał Brzozowski.

Alicja Szemplińska była ofiarą molestowania?

20-latka w podcaście "Glamour Sound On", odważyła się na szczere wyznanie. Kiedy była młodsza, miała doświadczyć molestowania seksualnego. 

"Takie sytuacje miały miejsce, gdy byłam zdecydowanie za młoda. Mówiąc szczerze, w tamtym momencie nie miałam na tyle odwagi i świadomości, żeby cokolwiek z tym zrobić. To jest najtrudniejsze, że wiele kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że nawet najmniejszy nieodpowiedni dotyk już jest czymś złym, że jest czymś, co możemy zakomunikować wręcz jako pewien rodzaj przemocy" - powiedziała Alicja Szemplińska.

Piosenkarka dodaje, że tego typu nadużyć dopuściły się osoby ze środowiska muzycznego.

"To głównie były osoby, które pracują w tej branży, przez co to było takie bardzo mylące. Z pozoru ludzie, z którymi pracujesz mają przecież zapewnić ci poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Często były to też osoby dużo starsze ode mnie, więc ja jako nastolatka miałam perspektywę, że ci ludzie są mądrzy i chcą dla mnie dobrze. Nie do końca więc zdawałam sobie sprawę z tego, że pewne granice nie powinny być przekraczane" - wyznaje.

Alicja zwraca uwagę młodym dziewczynom, aby nie bały się reagować w podobnych sytuacjach.

"Teraz mam świadomość, że mogę coś powiedzieć, mogę stawiać granice i nie boję się tego. Uważam, że powinna być zwiększona świadomość wśród młodych dziewczyn. Chciałabym, żeby nie bały się stawiać tych granic i miały odwagę powiedzieć 'nie' i 'stop', bo to nie jest okej" - mówi Szemplińska.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL