Reklama

Alicja Janosz: "Tych kilka minut"

Większość fanów kojarzy Alicję Janosz jako zwyciężczynię pierwszej polskiej edycji "Idola". Mało kto jednak wie, że sympatyczna 17-latka z Pszczyny muzyką zajmuje się już od dłuższego czasu, a "Idol" nie jest pierwszym wygranym przez nią konkursem. I chociaż, jak mówi sama Alicja w wywiadzie dla INTERIA.PL, nie zawsze było przyjemnie, to muzyka wynagradza jej wszystkie niepowodzenia.

"Tak, miałam, jak ja to mówię, długą rozbiegówkę. Już jako mała dziewczynka chciałam śpiewać i zawsze czułam, że kiedyś właśnie to będę robić. Nawet moich rodziców nastawiałam od maleńkości, że kiedyś wyjadę z domu, będę śpiewać, nagrywać płyty itd".

Reklama

"Co prawda w przedszkolu czy w szkole połowa dziewczyn chciała być piosenkarkami, albo aktorkami, ale ja zawsze bardziej czułam niż wiedziałam, że będę to robić i dążyłam do tego. Chciałam wykorzystać każdą szansę, która może mi pomóc w osiągnięciu tego celu" - opowiada piosenkarka.

I chociaż życie na scenie pełne jest nieprzyjemności, to muzyka szybko je niweluje.

"Tak, zobaczyłam te nieprzyjemne strony, ale szczerze mówiąc było to coś zupełnie innego niż to, co przeżyłam teraz. To wszystko jest jednak warte tych kilku minut, kiedy stoisz na scenie, śpiewasz, a później publiczność bije ci brawo".

"Kiedy śpiewasz, a ktoś się dzięki temu uśmiecha, kiedy możesz coś napisać i otwarcie powiedzieć o tym, o czym chcesz, to jest to warte tych wcześniejszych nieprzyjemności" - tłumaczy Alicja i szybko dodaje: "Muzyka ma taką siłę, która sprawia, że wszystkie rzeczy, które napotykamy po drodze, stają się malutkie".

"Zresztą to też nie jest tak, że nagle wyjechałam z domu i nie utrzymuję kontaktu z rodzicami, bo dzwonimy do siebie bardzo często, niemalże codziennie. A taka wyprawa z domu wcześniej czy później czeka każdego, może tylko u mnie stało się to trochę wcześniej."

Całość wywiadu.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Alicja Janosz | muzyka. | muzyka | tych | alicja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje