Reklama

Alicja Janosz: "Robię to, co kocham"

Już w piatek, 8 listopada, do sklepów trafi debiutancki album Alicji Janosz, zwyciężczyni polskiej edycji programu "Idol". Na płycie znajdzie się w sumie 12 utworów, a do połowy z nich teksty napisała sama 17-letnia piosenkarka.

"Ta bajka to na razie głównie ciężka praca. Na przykład teraz nagrywam moją pierwszą płytę i praktycznie nie wychodzę, ze studia nagrań. To ogromny wysiłek, ale muzyka jest tego warta. A ja jestem zmęczona, ale zadowolona, bo robię to, co kocham, co zawsze chciałam robić" - tłumaczy Ala.

Reklama

Piosenkarka, która od czerwca mieszka sama w Warszawie, napisała część tekstów na swoją debiutancką płytę. Jak twierdzi, inspirowały ją ostatnie doświadczenia. W pracy nad tekstami pomagali jej również Robert Amirian, Patrycja Kosiarkiewicz i Olga Pruszkowska.

"Napisałam połowę tekstów na płytę. Wiele z nich powstało zupełnie spontanicznie: śpiewałam już w studiu i nagle poczułam, że to nie jest o mnie, że nie to chciałabym w tej piosence powiedzieć. Wyszłam więc ze studia i napisałam sama. Na pewno poeta czy tekściarz zrobiłby to lepiej, ale ja to napisałam tak, jak chciałam, jak potrafię i czuję. W tym jestem ja".

W pracy nad muzyką Ala Janosz korzystała jednak z pomocy sztabu fachowców. Dlatego na płycie znajdą się kompozycje Adama Abramka i Pawła Sota (twórców przebojów Beaty Kozidrak i Kasi Kowalskiej), Roberta Amiriana (autora przebojów Kasi Kowalskiej) i znanej również z finału programu "Idol" Ani Dąbrowskiej.

Autorami kilku nagrań są zagraniczni twórcy, m.in. Jamie Hartman, P. Nylen i John Gordon.

"Po programie sporo jeździłam po Polsce. Poznawałam muzyków, producentów, z którymi miałam pracować. Słuchaliśmy razem muzyki, mówiłam im o moich oczekiwaniach, później oni coś przygotowali i małymi krokami tworzyliśmy piosenki, które teraz można usłyszeć na płycie. Więc to ja decydowałam. Ale tak naprawdę szukałam czegoś zupełnie swojego" - oznajmiła Alicja.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Alicja Janosz | piosenkarka | alicja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje