Reklama

Alicja Janosz: polski "Idol"

W niedzielę, 30 czerwca, swój wielki finał miała polska edycja programu "Idol", którą emitowała telewizja Polsat. Zwyciężczynią konkursu została ostatecznie 17-letnia Alicja Janosz. Głosowało na nią w sumie 40 procent telewidzów. W finale młoda wokalistka zaśpiewała przebój Anastacii "One Day In Your Life".

W finale Alicja zmierzyła się z Szymonem Wydrą (ostatecznie głosowało na niego 28% widzów) i Eweliną Flintą (32% głosów). Jednak jak powiedział Jacek Cygan, jeden z jurorów, "uniwersalność Ali pokonała oryginalność pozostałych kandydatów".

Reklama

Na zwycięstwo Alicji Janosz stawiała także Elżbieta Zapendowska. Inne zdanie mieli na ten temat Kuba Wojewódzki i Robert Leszczyński. Szczególnie niezadowolony był ten drugi, który zdecydowanie opowiadał się za wygraną Szymona.

- To wciąż do mnie nie dociera, jestem zaskoczona werdyktem. Byłam przekonana, że wygra Ewelina. Nie wiem, co teraz będzie. Jestem ogromnie zmęczona, chcę odpocząć. Na szczęście wyjeżdżamy na dwa dni, żeby odreagować. Później czeka mnie ciężka praca. Chcę już wrócić do domu, nie byłam tam już miesiąc. Jak na razie nie miałam nawet okazji porozmawiać ze swoimi rodzicami - powiedziała Alicja Janosz w rozmowie z INTERIA.PL kilkanaście minut po ogłoszeniu wyników.

Już niebawem w sklepach pojawi się singel z piosenkami, które Alicja zaśpiewała w programie "Idol". Debiutanckiej płyty możemy się spodziewać na rynku jesienią.

Program zakończył niebywały występ 48 kandydatów na "Idola", spośród których widzowie wybierali ścisłych finalistów. Wspólnie zaśpiewali piosenkę "Może się wydawać". Imprezę swą obecnością uświetnił także Will Young, zwycięzca brytyjskiej edycji programu.

Obsługę internetową programu "Idol" prowadził portal INTERIA.PL

Alicja Janosz urodziła się 4 czerwca 1985 roku w Pszczynie. Obecnie jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego w Gilowicach. Jak przyznaje, ze wszystkich przedmiotów w szkole, najlepiej lubi tylko te humanistyczne. Lody z koleżankami i zupa pomidorowa mamy, to rzeczy, których Ala nie odmawia. Jednak szkoła, lody i zupa, to nie wszystko, czym zajmuje się. Wieczorowa porą często jeździ na lekcje śpiewu, które dają - jak twierdzi - wiele satysfakcji. W końcu śpiew to życiowa pasja naszej bohaterki. W wolnym czasie Ala bawi się z jej dwoma psami lub odwiedza stadninę koni wraz ze starszą siostrą Asią.

Zapytana o idoli, wymienia: Alicja Keys, Celine Dion. Za największy sukces uważa występ w musicalu "Piotruś Pan".

Tymczasem wiadmo już, iż po wakacjach Polsat zaprezentuje drugą edycję programu "Idol". Casting rozpocznie się w sierpniu. Nieoficjalnie wiadomo, że jurorami "Idola 2" będą te same osoby, a więc Elżbieta Zapendowska, Jacek Cygan, Kuba Wojewódzki i Robert Leszczyński.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Alicja Janosz | wielki finał | polska edycja | idole | Polsat | alicja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje