Reklama

Reklama

Alicia Keys promuje naturalne piękno

"Jedną z wielu rzeczy, którymi byłam zmęczona, to ciągła ocena, jakiej poddawane są kobiety" - przyznała Alicia Keys. Wokalistka zmyła makijaż, przestała chować się za oczekiwaniami show-biznesu i rozpoczęła ruch #nomakeup, który zainspirował już tysiące kobiet do pokazania swojego naturalnego, prawdziwie pięknego oblicza.

"Jedną z wielu rzeczy, którymi byłam zmęczona, to ciągła ocena, jakiej poddawane są kobiety" - przyznała Alicia Keys. Wokalistka zmyła makijaż, przestała chować się za oczekiwaniami show-biznesu i rozpoczęła ruch #nomakeup, który zainspirował już tysiące kobiet do pokazania swojego naturalnego, prawdziwie pięknego oblicza.
Alicia Keys odsłania swoje prawdziwe piękno /Brad Barket /Getty Images

"Nie chcę już niczego chować, tuszować. Ani mojej twarzy, ani moich myśli, duszy, marzeń, obaw, emocji. Nie chcę niczego zakrywać" - Alicia Keys napisała w liście opublikowanym w biuletynie, którego współzałożycielką jest aktorka Lena Dunham.

Makijaż to jedynie punkt wyjścia, który zmusił piosenkarkę do przemyśleń na temat kobiecego piękna, stereotypów i ciągłej presji bycia perfekcyjną, jaka ciąży na kobietach. Aby nie pozostać gołosłowną, artystka zmyła makijaż i zaapelowała: "czas odkryć siebie".

"Pamiętam, jak po raz pierwszy pojawiłam się publicznie. Każdy miał coś do powiedzenia na mój temat: 'ona jest tak twarda, zachowuje się jak chłopak, powinna być bardziej kobieca'. A ja po prostu taka byłam, pochodzę z Nowego Jorku, tu wszyscy tacy są. Ale to nie były ulice Nowego Jorku, to był szorstki, niezwykle krytyczny świat show-biznesu i mój największy sprawdzian. Jak nigdy wcześniej zaczęłam stawać się kameleonem, równocześnie nigdy nie będąc w pełni sobą. Ale cały czas się zmieniałam, tak żeby ci 'wszyscy' zaakceptowali mnie" - pisze w liście Keys.

Reklama

Od tego momentu minęło kilkanaście lat, Keys rozpoczęła pracę nad swoim najnowszym albumem. Jednak zanim zasiadła do komponowania i pisania piosenek zrobiła listę wszystkich rzeczy, które ją męczą.

"Jedną z tych rzeczy było wzbudzanie w kobietach przeświadczenia, że muszą być chude, seksowne, doskonałe. Męczy mnie ciągła ocena kobiet. Podtrzymywanie przez media stereotypu, który sprawia, że bycie kobietą w normalnym rozmiarze, nie jest normalne. Wszystko to jest tak frustrujące i tak nieosiągalne. Aż wreszcie zdałam sobie sprawę, że sama siebie cenzuruję. Czułam się niewystarczająco dobra, niegodna tego, żeby świat zobaczył, jaka jestem. Za każdym razem, kiedy wychodziłam z domu martwiłam się, że nie mam makijażu. Co jeśli ktoś mnie zobaczy, zrobi mi zdjęcie. Te wszystkie obawy wynikały z tego, że bałam się oceny innych" - pisze Keys.

Jednak dopiero sesja zdjęciowa, ilustrująca jej najnowszy albumy, okazała się najbardziej wyzwalająca. "Na sesji pojawiłam się prosto z siłowni - włosy związane chustą, na głowie czapka baseballowa. Fotograf na mój widok zawołała, że musi mnie sfotografować, właśnie teraz, dokładnie tak jak wyglądam. Odparła, że muzyka jest surowa, prawdziwa i takie też muszą być zdjęcia. Byłam przerażona, zdenerwowana, czułam się niekomfortowo. Nie miałam makijażu, byłam w podkoszulku. Zapytałam czy na pewno chce zrobić mi zdjęcia, czy nie będzie to zbyt realistyczne" - wspomina piosenkarka.

Po przezwyciężeniu niepewności, Keys zapewnia, że było to najbardziej wyzwalające doświadczenie, właśnie wtedy czuła się najbardziej pewna siebie, najpiękniejsza i była sobą. Gdy na rynku ukazał się jej najnowszy singel "In Common", który ilustruje zdjęcie z sesji z wizerunkiem artystki bez makijażu, w odpowiedzi na tę fotografię nagle na portalach społecznościowych kobiety zaczęły zamieszczać zdjęcia z hasztagiem "nomakeup".

"Każdy z nas chowa jakąś część siebie, to kim jesteśmy, aby wpasować się w obraz, którzy inni uznają za ideał" - wyznaje piosenkarka i dodaje: "Ja nie chcę niczego chować".

Niedawno Alicia Keys zaprezentowała swój najnowszy singel  "In Common". Utwór zapowiada jej szósty studyjny album, którego premiera zaplanowana jest latem.

Posłuchaj utworu "In Common":

Sprawdź tekst "In Common" w serwisie Teksciory.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy