Reklama

Reklama

Alcatrazz powróci?

Graham Bonnet i Yngwie Malmsteen prowadzą podobno rozmowy na temat reaktywowania supergrupy Alcatrazz. Informacja jest raczej wiarygodna, gdyż pochodzi od managementu szwedzkiego wirtuoza gitary. Gdyby pertraktacje zostały zakończone sukcesem, mielibyśmy do czynienia z jednym z największych rockowych powrotów w ciągu ostatnich kilku lat.

Doniesienie o prowadzonych przez Malmsteena negocjacjach z Bonnetem i pozostałymi kolegami z Alcatrazz pojawiło się również na stronie oficjalnego fan clubu Szweda, a tam zamieszczane są sprawdzone informacje. Jedno jest pewne, że w przypadku pozytywnego zakończenia rozmów nie ma co liczyć na wspólne nagrania muzyków w tym roku. Yngwie ma bowiem przed sobą trasę koncertową po Ameryce Południowej, a Graham Bonnet pochłonięty będzie pracą nad nowym albumem grupy Impellitteri.

Alcatrazz został założony na początku lat 80. przez Bonneta oraz klawiszowca Jimmy'ego Waldo, basistę Gary'ego Shea i perkusistę Jana Uvenę. Krótko potem dołączył do nich kilkunastoletni wówczas Yngwie Malmsteen. Z nim Alcatrazz zarejestrował albumy "No Parole From Rock'n Roll" i "Live Sentence". W 1983 roku Szwed opuścił zespół, aby poświęcić się z powodzeniem karierze solowej. Jego zastępcą został nie kto inny jak Steve Vai. Z nim jednak nagrano tylko jeden album - "Disturbing The Peace". Ostatnią jak na razie pozycją w dyskografii grupy jest płyta "Dangerous Games" z 1986 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy