Reklama

Akon: Światowy przebój i wiewiórka

O Akonie, który naprawdę nazywa się Aliaune Thiam, świat usłyszał dzięki przebojowi "Lonely". Piosenka pochodzi z debiutanckiej płyty rapera "Trouble" (2004) i oparta jest na utworze "Mr. Lonely", wielkim przeboju Bobby'ego Vintona z połowy lat 60.

Pochodzący z Senegalu raper przyznaje, że jest ulubieńcem tzw. brzmienia oldies. Dzięki temu dotarł do niego przebój Vintona z 1964 roku.

Reklama

"Pewnego dnia dorwałem Mr. Lonely. To było to! Od razu pomyślałem, że muszę nagrać własną wersję tej piosenki i wykorzystać w refrenie sample. Szybko pojechałem do studia i tam podkręciłem szybkość refrenu" - opowiada Akon.

"Kiedy piosenkę śpiewa Bobby Vinton, brzmi ona bardzo smutno i przygnębiająco. A gdy przyspieszy się jego głos, to ma się wrażenie, że on płacze śpiewając. Nadaje to dramaturgii i niesie spory ładunek emocji" - tłumaczy raper.

Akon osobiście zadzwonił do 70-letniego obecnie Vintona, by uzyskać zgodę od piosenkarza.

"Powiedział: Nie ma problemu. Ale chyba do końca nie zrozumiał, o co tak naprawdę mi chodziło".

" Dopiero kiedy usłyszał moją wersję w radiu, zadzwonił do mnie. Zabrzmiałem jak wiewiórka. Co ty zrobiłeś z moim głosem - usłyszałem" - śmieje się Akon dodając, że jest zachwycony popularnością "Lonely".

"Przecież każdemu artyście zależy na tym, by być popularnym" - mówi.

Przeczytaj cały wywiad z Akonem.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wiewiórki | raper | przebój | Akon | Wiewiórka | Aliaune Thiam

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje