Reklama

Adele: Płyta "25" z najlepszym otwarciem w USA i Wielkiej Brytanii

Najnowsza, trzecia płyta Adele zatytułowana “25"w ciągu pierwszego tygodnia rozeszła się w Stanach Zjednoczonych w ponad 3,38 miliona egzemplarzy, co jest rekordowym wynikiem otwarcia.

To, że Adele pobiła rekord sprzedaży raczej nie dziwi, ale zaskakuje wynik, jaki osiągnęła Brytyjka. Szacowano, że płytę "25" kupi 2,9 miliona osób. Ostatecznie jej właścicielami stały się ponad 3 miliony fanów.

Wydawnictwo "25", które ukazało się 20 listopada jest pierwszą płytą, która przekroczyła prób trzech milionów sprzedanych albumów w ciągu pierwszych siedmiu dni od premiery.

Adele wystarczyły nieco ponad trzy dni, żeby pobić poprzedni rekord, który stał się udziałem zespołu 'NSync i ich płyty "No Strings Attached" z 2000 roku. Album amerykańskiego boysbandu rozszedł się w liczbie 2,416 mln kopii w tydzień. Adele po trzech dobach z nawiązką mogła pochwalić się wynikiem ponad 2,433 mln sprzedanych egzemplarzy.

Reklama

Rekordowym wynikiem sprzedaży w pierwszym tygodniu Adele pochwalić może się również w rodzinnej Wielkiej Brytanii, gdzie jej płytę kupiło ponad 800 tysięcy osób.

Adele ogłosiła ostatnio swoją pierwszą od czterech lat trasę koncertową. Póki co w planie nie ma występu w Polsce. 

Zobacz teledysk "Hello":

Sprawdź tekst utworu "Hello" w serwisie Tekściory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Adele

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama