Reklama

Adele jak "Titanic"

Album "21" brytyjskiej wokalistki Adele po raz 16. znalazł się na szczycie amerykańskiej listy bestsellerów płytowych magazynu "Billboard"!

To historyczne osiągnięcie Adele, ponieważ płyta artystki znalazła się w ekskluzywnym gronie 20 albumów, którym wcześniej udała się ta sztuka.

Reklama

Jak zauważa "Billboard", to już 33. zestawienie listy bestsellerów płytowych, w którym "21" Adele przekroczyło nakład ponad 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w ciągu tygodnia.

Ostatnim albumem, który przekroczył granicę 16. tygodni spędzonych na szczycie zestawienia "Billboard 200", była bestsellerowa ścieżka dźwiękowa do kinowej superprodukcji "Titanic". Miało to miejsce jeszcze w 1998 roku.

Przeczytaj recenzję albumu "21" Adele!

Najwyższą nowością w zestawieniu "Billboard 200" w minionym tygodniu jest płyta "Give Us Rest" alternatywnego zespołu David Crowder Band.

Wysoko, bo na pozycji 5., zadebiutował ostatni album zespołu Snow Patrol zatytułowany "Fallen Empires".

Przeczytaj recenzję albumu "Fallen Empires" Snow Patrol!

Poza tym na pozycji 3. znalazła się płyta amerykańskiego duetu The Black Keys pod tytułem "El Camino", a na miejsce 4. spadł kanadyjski raper Drake z albumem "Take Care".

Przeczytaj recenzję albumu "El Camino" The Black Keys!

Przeczytaj recenzję albumu "Take Care" Drake'a!

Rekordy w zestawieniu najpopularniejszych singli "Billboard Hot 100" bije natomiast Rihanna. Za sprawą piosenki "We Found Love" czarnoskóra wokalistka stała się dopiero 11. kobietą w historii listy, która przez co najmniej 10 tygodni była Numerem Jeden w zestawieniu.

Ostatni raz ta sztuka udała się Beyonce, której singel "Irreplaceable" znajdował się na szczycie "Billboard Hot 100" przez 10 notowań na przełomie 2006 i 2007 roku.

Zobacz klip Rihanny do "We Found Love":


Na 2. miejscu zestawienia znalazła się piosenka "Set Fire to the Rain" Adele, a na 3. "Good Feeling" rapera Flo Rida.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: album | billboard | Titanic | Adele | lista billboardu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje