Reklama

Reklama

Abra dAb z Yachem internautów

W sobotę wieczorem, 8 października, poznaliśmy laureatów 14. Festiwalu Polskich Wideoklipów "Yach Film". Wśród zwycięzców znalazł się teledysk "Rapowe ziarno 2" Abra dAb, który wygrał głosowanie wśród użytkowników portalu INTERIA.PL na "Yacha internautów". O nagrodzonym klipie opowiedział nam jego autor Kobas Laksa.

Przypomnijmy, że "Rapowe ziarno 2" otrzymało także trzy nominacje do "Yachów" (Grand Prix, reżyseria i animacja), jednak ostatecznie wybrano inne klipy.

Monika Ooomen, szefowa stacji 4fun.tv i jedna z jurorek na festiwalu, już po rozdaniu nagród powiedziała nam, że trochę żałuje, że "Rapowe ziarno 2" nie zostało bardziej docenione ("zginęła nam jedna ważna praca").

- Pomysł na klip wziął się bezpośrednio z tekstu piosenki. Czyli skoro w tekście jest mowa o tym, że słowa są jak ziarno, które wyrasta z ziemi i trzeba tylko je zgarnąć i ułożyć w zdania. Dokładnie przełożyłem to na klip. Na końcu te litery układają się w słowa "Roots reggae ragga", czyli style, który bardzo lubią Abra dAb, Gutek i cała ekipa z nimi związana - opowiada nam o "Rapowym ziarnie 2" Kobas Laksa.

Reklama

- Klip został stworzony w technice flashowej, zresztą bardzo lubianej przez internet. Bardzo jest mi przyjemnie z tego powodu, że jest to nagroda przyznana przez publiczność. Ludzie mieli kilkadziesiąt teledysków do wyboru, a wybrali właśnie ten, dlatego bardzo się cieszę - dodaje autor teledysku.

Do końca listopada ma być ukończony klip do nowego utworu Abra dAba, który będzie promować drugą płytę rapera, zatytułowaną "Emisja spalin". Tak jak "Rapowe ziarno 2" teledysk nakręci Kobas Laksa.

Zobacz galerię zdjęć z gali "Yach Film".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Abradab | ziarno | Dębie | dęby | Dęba | film | Marcin Marten | DAB+

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama