Reklama

A Perfect Circle: Nowy album we wrześniu

Maynard James Keenan miniony rok spędził głównie na koncertowaniu z grupą Tool. Jednak jego koledzy z A Perfect Circle nie próżnowali w tym czasie i ciężko pracowali nad materiałem na kolejny album zespołu. Teraz swoje "pięć groszy" dorzuci także frontman i wokalista Toola.

Ciężar komponowania materiału na drugą w karierze płytę A Perfect Circle wziął na siebie, podobnie jak w przypadku debiutu, Billy Howerdel, założyciel zespołu.

Reklama

"Pisałem dużo kawałków podróżując to tu, to tam. Jednak po siedmiu miesiącach zdecydowałem, że resztę skomponuję już w studiu. Wszedłem do niego jednak dopiero dwa tygodnie temu. Nasz nowy album zostanie podzielony na dwie części. Pierwsza z nich będzie przypominała Mer De Noms. Druga będzie bardziej abstrakcyjna. Muszę sobie nieco odpocząć i ponownie do niej wrócę. Pomysły na muzykę zależą od tego, czym w danej chwili dysponuję jeśli chodzi o sprzęt. Jeśli mam przed sobą komputer i samplery, wówczas piszę bardziej elektroniczne utwory. Jeśli jestem w drodze, mam co najwyżej gitarę i dyktafon i wtedy ta muzyka musi być inna" - powiedział o nowym albumie APC Howerdel.

Premiera drugiej płyty zespołu zapowiedziana jest wstępnie na wrzesień.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: A Perfect Circle | W.E. | nowy album

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje