Reklama

50 Cent obraził niepełnosprawnego. Naprawił swój błąd?

50 Cent w ostatnim czasie nie ma dobrej passy. Ogłoszenia bankructwa, przegrania sprawy dot. opublikowania seks-taśmy oraz zeznania w sądzie dot. jego finansów to widocznie jednak za mało dla rapera. Na początku maja obraził on niepełnosprawnego.

50 Cent obraził niepełnosprawnego

Na początku maja w sieci pojawił się filmik, na którym znany raper obraża chłopaka cierpiącego na autyzm, twierdząc, że jest on pod wpływem środków odrzucających. Materiał obejrzany został ponad 2 miliony razy, a na gwiazdora spadła fala krytyki.

Reklama

Raper na filmiku pytał niepełnosprawnego o to, jak mu na imię oraz pytał, jakie narkotyki wziął przed przyjściem do pracy. Na koniec 50 Cent uznał, że obecne pokolenie jest zbyt szalone.

Oprócz nieprzychylnych komentarzy ze strony internautów zachowanie rapera skrytykowali publicznie m.in. Fat Joe, Fredro Starr, a nawet Floyd Mayweather Jr. Lista oburzonych celebrytów szybko się powiększała.

Wielu fanów rapera próbowało wytłumaczyć mu, co zrobił i, że chłopak, który został przez niego ośmieszony może mieć teraz jeszcze większe problemy w nawiązywaniu relacji z innymi ludźmi.

Internauci szybko odnaleźli poszkodowanego z filmiku (Andrew Farrell) i na jego Instagramie masowo publikowali wyrazy wsparcia. Ten podziękował za wszystko, natomiast jego ojczym w rozmowie z TMZ.com zapowiedział, że pozwie 50 Centa, o ile ten nie wpłaci miliona dolarów na profil niepełnosprawnego na stronie GoFoundMe.

50 Cent szybko usunął filmik z Instagrama, następnie tłumaczył się, że nie wiedział, że Andrew jest niepełnosprawny. W końcu zdobył się na przeprosiny, przy okazji wpłacając 100 tys. dolarów na fundację pomagającą osobom z autyzmem, co również było częścią zadośćuczynienia.

"Nie była moją intencją obraza jakiejkolwiek osoby lub jej problemów z komunikacją. Przeprosiłem osobiście Andrew oraz jego rodzinę. Incydent na lotnisku został spowodowany nieszczęśliwym nieporozumieniem i jest mi naprawdę przykro, że obraziłem młodego człowieka" - możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu rapera.

Dodatkowo gwiazdor zachęcił inne znane osoby do wpłacania datków na fundację i pomoc osobom niepełnosprawnym, jak tylko można.

Część komentujących całą sprawę uznało, że 50 Cent odkupił swoje winy. Inni natomiast nadal twierdzą, że 50 Cent to osoba, której brakuje empatii. Pojawiły się również pytania, skąd 50 Cent nagle wziął 100 tys. dolarów, skoro twierdzi, że jest bankrutem.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: 50 Cent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje