Reklama

Reklama

5. rocznica śmierci Piotra "Stopy" Żyżelewicza: Był kimś więcej

5 lat temu, w nocy z 12 na 13 maja 2011 r. w wieku 46 lat zmarł Piotr "Stopa" Żyżelewicz, ceniony perkusista znany z m.in. Voo Voo, Izraela i 2TM2,3.

Piotr "Stopa" Żyżelewicz w akcji

Piotr "Stopa" Żyżelewicz przez kilkanaście dni walczył o życie po wylewie, który go dopadł podczas jazdy na rowerze.

Stopa był muzykiem tak znanych formacji jak m.in. Brygada Kryzys, MoskwaArmia. Przed śmiercią był członkiem Voo Voo, Izraela2TM2,3. Jako muzyk sesyjny udzielał się na płytach Wojciecha Waglewskiego (lider Voo Voo), Tomasza Budzyńskiego (wokalista Armii), T. Love, Zakopower czy Janusza Radka.

Brał udział w nagraniu tak znakomitych płyt, jak m.in. "1991" Izraela, "Legenda" i "Triodante" Armii, "Łobi jabi" i "Zapłacono" Voo Voo czy "Cosmopolis" Brygady Kryzys.

Reklama

"Grał bajecznie, był równiachą nie z tej ziemi, warto go było znać. Posłuchajcie sobie Voo Voo, Armii, albo przyłóżcie ucho do szyny - wszędzie jest Stopa" - napisał po jego śmierci na Facebooku Zbigniew Hołdys.

"Ja go kochałem bardzo. Był dla mnie nie tylko przyjacielem. Był kimś znacznie więcej. 'Stopek' miał pod górkę raczej w życiu, które nie układało mu się najlepiej" - mówi Wojciech Waglewski (Voo Voo) w wywiadzie dla bloga Muzyczna Podróż. Wokalista i gitarzysta zdradził, że po śmierci "Stopy" mieli wątpliwości, czy kontynuować działalność Voo Voo.

"Pamiętamy o Tym werbelku i dobrym sercu" - napisali muzycy grupy na Facebooku, przypominając dedykowany perkusiście utwór "Do Stopki".

"Dzisiaj piąta rocznica przejścia na drugi brzeg naszego przyjaciela Piotra STOPY Żyżelewicza. Dziękujemy w imieniu jego rodziny za to, że wspieracie i pamiętacie" - napisali na swoim facebookowym profilu muzycy grupy Luxtorpeda.

"Pięć lata temu odszedl do Ojca nasz wielki przyjaciel Stopka czyli Piotrek Żyżelewicz. Mimo, że to juz 5 lat to wydaje się jakby to się stało wczoraj. To ogromna strata dla nas jako wspaniałego czlowieka, ale też wielka strata dla muzyki. Wiemy, że spotkamy sie w Niebie, ale tęsknota jest wielka. Dzisiejszy koncert w Warszawie dedykujemy Tobie przyjacielu!" - to z kolei wpis z profilu Maleo Reggae Rockers.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy