Reklama

3rd And The Mortal: Dwie płyty w koszu

Na sklepowych półkach pojawiło się niedawno nowe dzieło norweskiej formacji 3rd And The Mortal zatytułowane "Memoirs". Jak się jednak okazało, muzycy od momentu wydania poprzedniej płyty "In This Room" nagrali jeszcze dwa krążki, jednak nie zdecydowali się ich wydać. Sztuka udała się dopiero za trzecim razem.

"Memoirs" to propozycja głównie dla fanów trip-hopu, mrocznego electro, ambient oraz dźwięków, które wymykają się wszelkim klasyfikacjom. Jest to przy tym pierwszy materiał 3rd And The Mortal nagrany bez stałej wokalistki - po odejściu Kari Rueslatten oraz jej następczyni Ann Mari Edvardsen zespół postanowił korzystać wyłącznie z pomocy wokalistów sesyjnych.

Reklama

"Jesteśmy perfekcjonistami i od momentu wydania "In This Room" nagraliśmy dwie płyty, które wylądowały w koszu tylko dlatego, że nie byliśmy w pełni zadowoleni z ich zawartości. Tylko jeden utwór z tych dwóch sesji, oczywiście w znacznie zmienionej wersji, trafił na Memoirs. Po pozostałe może kiedyś jeszcze sięgniemy, może wykorzystamy chociaż ich fragmenty, umieszczając je w nowym kontekście - ale równie dobrze mogą nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Liczy się dla nas tylko to, co dzieje się tu i teraz, oglądanie się wstecz nie ma sensu. We wszystkie te kompozycje, nawet te najmniej udane, włożyliśmy mnóstwo serca. To przecież nasze dzieci! Dopóki sesja nagraniowa się nie skończy, nigdy nie wiemy, jaki tak naprawdę będzie rezultat naszej pracy. Ale wreszcie przychodzi moment, kiedy rozsiadamy się wszyscy wygodnie, słuchamy tych piętnastu utworów, które nagraliśmy i dochodzimy do wniosku, że to niezupełnie to, o co nam chodziło. Tym bardziej, że płyta 3rd And The Mortal nie może być zbiorem przypadkowych piosenek, nawet najlepszych. To musi być zamknięta całość, doskonale współgrająca ze sobą, niczym rozdziały jednej opowieści. Być może po drodze odrzuciliśmy kilka utworów lepszych od tych, które znalazły się na płycie, ale po prostu nie pasujących nam do pomysłu, jaki mieliśmy na Memoirs" - powiedział Trond, gitarzysta grupy, w rozmowie z INTERIA.PL.

Kliknij, aby przeczytać wywiad!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Guardian | 3rd And The Mortal | and

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje