Reklama

Yngwie Malmsteen: DVD i nowi muzycy

W listopadzie ukaże się DVD Yngwiego Malmsteena dokumentujące jego wspaniałe koncerty w Japonii z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Tymczasem szwedzki wirtuoz skompletował już skład towarzyszącego mu zespołu, z którym po raz kolejny uda się na podbój Ameryki Południowej.

Koncerty Yngwiego w Kraju Kwitnącej Wiśni okazały się ogromnym sukcesem, stąd też pomysł wydania filmu w formacie DVD z zapisem tych wyjątkowych występów. Jak już informowaliśmy, ich pokłosiem było zaproszenie Malmsteena na występy do Chin i to wystosowane przez oficjalnego przedstawiciela władz Państwa Środka. Sprawa bynajmniej nie utkwiła w martwym punkcie. Trwa ustalanie szczegółów symfonicznych występów Szweda w Pekinie, Xian, Szanghaju i kilku innych miejscach. Równolegle są prowadzone negocjacje ze stacjami telewizyjnymi, które transmitowałyby tę krótką, bo trzytygodniową, ale bardzo szczególną trasę.

Reklama

Natomiast na 100 procent potwierdzone są już koncerty Malmsteena w Ameryce Południowej. Wirtuoz już zebrał muzyków, z którymi promować będzie tam swoją ostatnią płytę "War To End All Wars", w dniach od 12 do 30 września. Oprócz mistrza zagrają tam - Doogie White (śpiew; eks-Rainbow), Derek Sherinian (klawisze; Dream Theater, Kiss, Alice Cooper), Mick Cervino (bas; Blackmore' s Night) i Patrik Johansson (perkusja; Stormwind).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: koncerty | muzycy | DVD | Yngwie Malmsteen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje