Reklama

Tomasz Kowalski chce wrócić do życia po wypadku

#MamWyzwanie - to nazwa akcji społecznej, w którą zaangażował się sparaliżowany po wypadku na motocyklu Tomasz Kowalski. Laureat czwartej edycji "Must Be The Music" podjął wyzwanie - chce znów stanąć na scenie i zaśpiewać.

Na blogu MamWyzwanie.pl Tomasz Kowalski rozpoczął opowieść o tym, jak wygląda jego rehabilitacja i proces powrotu do zdrowia. Dzięki swoim wpisom chce zmobilizować również innych poszkodowanych oraz ich rodziny do walki o powrót do życia sprzed wypadku.

Reklama

"Czuję, że mój wypadek zdarzył się po to, żebym mógł uświadomić ludziom jak bardzo ważna jest rehabilitacja osoby poszkodowanej. Dla mnie jest to teraz najważniejsze, co robię w życiu - rehabilitacja" - opowiada długowłosy wokalista.

Przypomnijmy, że 8 czerwca jadący na motocyklu Tomasz Kowalski zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka VW Golfem prowadzonym przez 19-latka, który wymusił pierwszeństwo przy skręcie w lewo. Ciężko ranny wokalista trafił do szpitala, gdzie przeszedł poważną operację.

Pod koniec czerwca laureat czwartej edycji "Must Be The Music" został wybudzony ze śpiączki. Okazało się, że na skutek uszkodzenia rdzenia kręgowego wokalista jest sparaliżowany od pasa w dół.

"[Bliscy] Opowiadali mi, że dostałem ostatnie namaszczenie. I że lekarze mnie ratowali, a ja chwilami odchodziłem, ale oni się nie poddali. Przeżyłem to wszystko, by zrozumieć, że Mam Wyzwanie. Że nie mogę się poddać i skazać bliskich na ciężar radzenia sobie beze mnie. Że stare życie, plany, marzenia czy przyzwyczajenia chwilowo muszą odejść" - pisze Tomek Kowalski.

Rockman ujawnia, że po wypadku przeżył załamanie ("straciłem całą radość i żałowałem, że przeżyłem"), ale uratowało go rozpoczęcie rehabilitacji i wsparcie bliskich.

W pomoc ciężko rannemu wokaliście włączyli się artyści związani z "Must Be The Music" (klip "Nie tracę wiary"), oraz Fundacja Polsat.

Sprawdź tekst utworu "Nie tracę wiary" w serwisie Tekściory.pl!

Przed wypadkiem Tomek Kowalski występował na deskach Teatru Śląskiego w spektaklu "Skazany na bluesa" w reżyserii Arkadiusza Jakubika. Wcielał się w nim w postać Ryszarda Riedla, nieżyjącego już legendarnego wokalisty Dżemu.

Zobacz klip "Sen" Tomasza Kowalskiego i FBB:

Sprawdź tekst utworu "Sen"!

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Kowalski & FBB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje