Reklama

Ronnie Brooks zagrał w Polsce

W miniony weekend na dwóch koncertach w naszym kraju, w Krakowie i Ostrowie Wielkopolskim, wystąpił Ronnie Baker Brooks, amerykański bluesman, syn słynnego Lonniego Brooksa. Jego sobotni występ był najważniejszym punktem 4. Pikniku Bluesowego, który odbył się w na krakowskim Rynku.

Oprócz Ronniego, na Pikniku wystąpili jeszcze Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Krakowska Grupa Bluesowa, Formacja FRU, Easy Rider, Family Style (Włochy), Leszek Cichoński & Anika i Dżem.

Reklama

Wiele osób było bardzo zawiedzionych tym, że Dżem nie mógł zagrać pełnego koncertu, ale ograniczenia czasowe spowodowały, iż fani zespołu nie mogli usłyszeć wszystkich kompozycji, które by chcieli. Występ ten był także kolejną okazją, aby przekonać się do tego, iż Maciek Balcar doskonale sprawdza się w roli wokalisty Dżemu.

Kulminacyjnym punktem wieczoru był jednak występ Ronniego Brooksa. Muzyk pokazał, że blues to nie tylko smutek i cierpienie, ale przede wszystkim świetna zabawa. Jego występ został wspaniale odebrany przez publiczność i nic dziwnego, że kiedy po koncercie wyszedł porozmawiać z fanami, otoczyły go dziesiątki osób, które chciały otrzymać autograf na dopiero co zakupionej płycie.

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów przyszłoroczny Piknik Bluesowy odbędzie się w innym mieście. Ma to bowiem być impreza objazdowa.

Przeczytaj wywiad z Ronnie Brooksem!

Obejrzyj galerię zdjęć!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: występ | Ronnie Baker Brooks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje