Reklama

Redakcja: Dziś umarłem na ulicy

W lutym nakładem Jimmy Jazz Records ukaże się debiutancka płyta zespołu Redakcja, założonego przez Darka Duszę, gitarzystę i tekściarza Shakin' Dudi.

Darek Dusza, znany m.in. z takich formacji jak Śmierć Kliniczna, Absurd czy DiM, od lat współpracuje z Irkiem Dudkiem. Jest autorem takich przebojów Shakin' Dudi jak "Au sza la la la" czy "Och, Ziuta", pisał również teksty dla zespołu Dżem ("Malowany ptak", "Zapal świeczkę").

Reklama

Do grania w Redakcji Dusza zaprosił wokalistę Adama Antosiewicza (eks-El Seccatore, Trzy Kluski Śląskie). Do zespołu dołączył Bartek Stuchlik (gra na kontrabasie w Shakin' Dudi) i Łukasz Walczak (znany z wielu, głównie jazzowych składów). Kolejnym muzykiem zespołu jest Dawid Szlezak, grający na gitarze.

W lecie 2010 roku zespół zarejestrował 19 premierowych piosenek, z których najciekawsze trafią na debiutancki album. Do promocji wybrano utwór "Dziś umarłem na ulicy", do którego teledysk możecie już zobaczyć na naszych stronach.

Zespół na swoim profilu w serwisie Facebook dał ogłoszenie, że szuka chętnych, którzy zilustrowaliby ten utwór klipem lub pokazem slajdów. Zadania podjął się Artur 'deBosco" Długokęcki.

"Artur wybierał się do nas na zdjęcia. Jednak kolejny atak zimy i kolejna porażka drogowców nie pozwoliły mu przyjechać. Artur mieszka w Lublinie, my na Śląsku Cieszyńskim... Nie chcieliśmy czekać do kolejnej odwilży, dlatego wysłaliśmy mu fragmenty koncertu skręcone przez Michała Pońca" - relacjonuje Darek Dusza.

"Na bazie zdjęć kręconych w Lublinie i tych koncertowych, sprawne dłonie Artura skleciły ten teledysk. Najśmieszniejsze, że na koncercie nie graliśmy tej piosenki, a w zmontowanym materiale wszystko się zgadza. Nawet 'kłapy' wokalisty pasują do tekstu!" - śmieje się gitarzysta Redakcji.

Muzyka zespołu to żywiołowa mieszanka punk rocka, rock'n'rolla i garażowych brzmień z lat 60. Pojawiają się też elementy reggae czy nawet klasycznego rocka. W repertuarze koncertowym zespołu znalazły się również legendarne utwory Śmierci Klinicznej i Absurdu.

Zobacz teledysk "Dziś umarłem na ulicy" Redakcji!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: umarł | Redakcja | teledyski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje