Reklama

Neil Young reaktywuje Buffalo Springfield?

W prasie amerykańskiej pojawiają się liczne spekulacje, że Neil Young zdecyduje się ponownie powołać do życia grupę Buffalo Springfield, która miała swoje pięć minut sławy pod koniec lat 60..

Fani, pilnie śledzący poczynania Younga, twierdzą, że muzyk pragnie reaktywować Buffalo Springfield, bo wspomina o tym zespole na swojej ostatniej solowej płycie, zatytułowanej "Silver And Gold". "Chciałbym znów spotkać tych ludzi i znowu spróbować / Może teraz moglibyśmy pokazać światu, na co nas stać / Ale przede wszystkim, chciałbym grać dla tej radości, która nam towarzyszyła" - zaśpiewał w utworze "Buffalo Springfield Again" ojciec grunge'u.

Young, który obecnie gra pierwsze od 1974 roku koncerty z grupą Crosby, Stills And Nash, spędził ostatnich kilka miesięcy na kompilowanie retrospektywnego, kilkupłytowego wydawnictwa Buffalo Springfield, które ukaże się latem tego roku. Nikt oficjalnie nie potwierdził pogłosek o reaktywowaniu tej legendarnej grupy, ale zdaniem obserwatorów wszystko jest możliwe. W końcu do ponownych koncertów Crosby, Stills And Nash również miało nigdy nie dojść.

Reklama

Zespół Buffalo Springfield rozpadł się w 1968 roku, po zaledwie dwóch latach działalności. Nieśmiertelność zapewnił mu przebój "For What It's Worth."

WENN
Dowiedz się więcej na temat: Neil Young
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy