Reklama

Reklama

Metallica: fani dobrze poinformowani

Wygrywając batalię prawną przeciw firmie Napster.com, amerykańska grupa Metallica traci jednocześnie uznanie w oczach fanów z całego świata, którzy w akcji rozpoczętej przez Larsa Ulricha widzą przede wszystkim dowód na chciwość muzyków. Zespół postanowił więc uruchomić specjalne forum internetowe, dzięki któremu fani będą otrzymywać wyczerpujące informacje na temat toczącej się sprawy, wraz z wyjaśnieniem, dlaczego walka z dystrybucją nielegalnych plików MP3 jest dla muzyków Metalliki taka ważna.

Forum znajdzie się na stronach serwisu www.artistdirect.com, tego samego, który utrzymuje oficjalną stronę twórców "Master Of Puppets" - www.metallica.com. "Metallica zdecydowała się na otwarcie tego forum, aby do fanów jak najszybciej docierały informacje na temat sprawy Napstera, wraz z komentarzem wyjaśniającym, dlaczego ochrona praw autorskich jest tak ważnym problemem" - oświadczyła rzeczniczka ArtistDirect. Otwarcie forum, które zapowiedziano na bieżący tydzień, zainauguruje list otwarty od zespołu do fanów.

W tym samym czasie Edgar Bronfman, dyrektor firmy Seagram, jednej z największych korporacji w muzycznym biznesie, która jest właścicielem m.in. wytwórni Universal, porównał wymianę darmowymi plikami MP3 do kradzieży w sklepie. Zapowiedział, że "wyśle do walki jeden lub dwa rzymskie legiony prawników z Wall Street", by zatrzymali ten proceder. Bronfman porównał kampanię przeciwko nielegalnym MP3 do II wojny światowej, a Internet do Związku Radzieckiego, który "załamie się i upadnie", jeśli darmowa wymiana muzycznymi plikami nie zostanie wstrzymana.

Reklama

Ogłosił jednocześnie, że Universal planuje uruchomienie w Internecie stron swoich wykonawców, za których pośrednictwem będzie można legalnie skopiować muzykę, teksty i zdjęcia poszczególnych zespołów, a także dokonać zakupu wybranych towarów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy