Reklama

Reklama

IRA na zawsze. Tylko u nas!

Tylko w INTERIA.PL możecie zobaczyć najnowszy klip rockowej grupy IRA nakręcony do utworu "To, co na zawsze". Zdjęcia powstały podczas nocnego kursu autobusu po Warszawie.

"Zdarza mi się spotykać na ulicy osoby, których nie widziałem bardzo dawno, ostatnio w podstawówce... Wydaje się, jakby minęło tysiąc lat. Czasami świetnie się rozmawia, a czasami brak jakiejkolwiek płaszczyzny porozumienia" - tak Artur Gadowski, lider IRY, opowiada o tematyce utworu "To, co na zawsze".

Ta piosenka to singel zapowiadający nową płytę "9", która do sklepów trafi w najbliższy piątek, 30 października. Do tego dnia przedpremierowo w serwisie Muzzo.pl codziennie będzie pojawił się nowy utwór z tego albumu. Już możecie posłuchać singla oraz piosenek "Z dnia na dzień" i "Mój Bóg".

Reklama

Autorem pomysłu na teledysk do "To, co na zawsze" jest reżyser Jerzy Grabowski, który dobrze zna się z zespołem - dla IRY nakręcił na początku lat 90. klipy do piosenek "Jestem obcy", "Wyznanie", "Znamię", a z wokalistą Arturem Gadowskim pracował przy nagraniach "Na kredyt", "Ona jest ze snu", "Inny wymiar", "Moje prawdy".

Współpracował także m.in. z Oddziałem Zamkniętym, Kasią Kowalską, Big Day, Robertem Chojnackim (przebój "Prawie do nieba"), Closterkellerem, Proletaryatem czy 100% Bawełny (pamiętna "Szmata").

"Piosenka "To, co na zawsze" to utwór traktujący o oczywistych wartościach ważnych w życiu, to także swego rodzaju studium przemijania życiowych fascynacji i podejścia do różnych spraw, tak różnego na przestrzeni mijających lat. Jest to także opis zmieniającego się dystansu do siebie i do innych" - opowiada Jerzy Grabowski.

"Całość filmu dzieje się w autobusie, który jedzie nocą przez miasto. To właśnie w jego wnętrzu widzimy rozgrywające się mini scenki. Klip będzie czarno-biały, w wysokim kontraście. Obraz, mimo braku koloru, będzie nowoczesny, czysty i klarowny i mimo nocnego otoczenia nie będzie ciemny. Te środki wyrazu, oraz przemyślany montaż, pozbawiony tanich, efekciarskich sztuczek spowoduje, że teledysk będzie zamkniętą formą - nowoczesną a jednocześnie głęboko osadzoną w tradycjach i najlepszych filmowych wzorcach" - dodaje reżyser nowego teledysku IRY.

Produkcją albumu "9" zajął się duet Sebastian Piekarek (były gitarzysta IRY, obecnie muzyk zespołu Dody) i Marcin Trojanowicz, którzy odpowiadali za brzmienie płyty "Ogień".

"Nowa płyta to przede wszystkim więcej optymizmu i pozytywnej energii. Melodyjne gitarowe riffy, osadzona, grooviąca sekcja i pełen energii wokal Artura to nasza recepta na sukces" - zapowiadał perkusista Wojtek Owczarek.

Czytaj także:

IRA przedpremierowo

IRA: Więcej optymizmu

Posłuchaj grupy IRA w serwisie Muzzo.pl.

Zobacz teledyski zespołu na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: muzyka | Ira

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy