Reklama

Caamora zaczyna w Polsce

Od piątku, 5 stycznia, rozpoczyna się europejska trasa nowego progrrockowego projektu o nazwie Caamora. Grupa Clive'a Nolana, znanego z Areny i Pendragon, da w Polsce siedem klubowych koncertów.

Caamora to Clive Nolan (występował także w Neo, Shadowland, Strangers on a Train oraz Casino) i tajemnicza Polka, wokalistka Ag (Agnieszka Świta). Po raz pierwszy spotkali się w lutym 2005 roku. Wtedy też narodził się pomysł na ich wspólny projekt muzyczny, a do pierwszych nagrań doszło już w marcu. Jako efekt tamtej sesji powstała ich pierwsza kompozycja napisana na potrzeby projektu "She" i narodziła się Caamora.

Reklama

Na październik 2007 roku przewidziana jest premiera projektu Caamory, zatytułowanego "She". Jest on oparty na klasycznej powieści wiktoriańskiego pisarza H.Ridera Haggarda. W tym epickim przedsięwzięciu gościnnie pojawią się również znakomici wokaliści, instrumentaliści oraz orkiestra wraz z chórem, wszystko to złoży się na ponad dwugodzinną muzyczna podróż.

Album nagrany zostanie latem 2007 roku, natomiast na wrzesień planowane jest również zrealizowanie specjalnej części tego projektu, która nagrana zostanie na deskach teatru na potrzeby DVD. Box DVD ukaże się w tym samym terminie co płyta, w październiku 2007 roku.

Występami w Polsce Caamora rozpoczyna europejską trasę, na której będzie można usłyszeć materiał z powstającego albumu `She" oraz wcześniejsze dokonania Clive'a z repertuaru Areny, Strangers on a Train oraz Shadowland.

W listopadzie 2006 roku ukazała się EP-ka "Closer", na której zawarty jest zarówno nowy materiał z "She" jak i starsze kompozycje Nolana, zaaranżowane specjalnie na potrzeby tej płytki. Płytkę będzie można nabyć podczas koncertów duetu.

Caamora pojawi się w Warszawie ("Progresja", 5 stycznia), Bydgoszczy ("Kuźnia, 6 stycznia), Gdyni ("Pokład", 7 stycznia), Poznaniu ("Piwnica 21", 8 stycznia), Wrocławiu ("W-Z", 9 stycznia), Katowicach ("Cogitatur", 10 stycznia) i Bielsku-Białej ("Rock Cafe", 11 stycznia).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Polsko! | Caamora

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje