Reklama

75. urodziny B.B. Kinga

B.B. King, legendarny amerykański gitarzysta i wokalista bluesowy, kończy w sobotę, 16 września, 75 lat. Z tej okazji bynajmniej nie zamierza on zaprzestać działalności muzycznej. W tym roku artysta zagra w sumie aż 200 koncertów na całym świecie. Jego ostatni album "Ridin' With The King" zadebiutował w USA na trzeciej pozycji.

Aktywność B.B. Kinga nie ogranicza się wyłącznie do muzyki. Artysta otworzył niedawno nową restaurację na nowojorskim Times Square. W wywiadzie udzielonym jednemu z amerykańskich magazynów, muzyk powiedział, że zawsze robił to co lubi. "Robię to, co lubię robić. Granie bluesa jest jedną z tych rzeczy. Pozostałe to spotykanie i zabawianie ludzi".

Reklama

B.B. King urodził się w miasteczku Indianola w Mississippi 16 września 1925 roku. Nie jest spokrewniony z inną legendą bluesa Albertem Kingiem, który również urodził się w tym mieście. Jego przygoda z muzyką zaczęła się na poważnie po II wojnie światowej, kiedy przeniósł się do Memphis. W latach 60-tych był już uznanym artystą.

Do inspiracji twórczością B.B. Kinga przyznają się m.in. Eric Clapton, Buddy Guy i David Gilmour. Nie bez powodu w Stanach Zjednoczonych otrzymał przydomek "Ambasador Bluesa". Kilkakrotnie mieliśmy okazję zobaczyć go na koncertach w Polsce, z nieodłączną gitarą "Lucille".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: urodziny | 75 lat | Artysta | kinga | B.B. King

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje