Reklama

X Factor

Rzeźnia w "X Factor"

Do piętnastki najlepszych uczestników trzeciej serii "X Factor" zakwalifikowało się małżeństwo: Grzegorz i Maja Hyży! To historia bez precedensu w polskiej edycji programu.

W Wielką Sobotę zobaczyliśmy etap zwany "bootcampem", czyli w największym skrócie - wielką "rzeźnię". Z ponad 100 uczestników, bohaterów castingów, zostało tylko 15. Ponadto wokaliści usłyszeli sporo ostrych, bezlitosnych opinii od jurorów - wszystko to jednak było elementem formatu, psychologiczną grą.

Reklama

"Czy ty chodziłaś kiedyś w życiu w szpilkach? Bo zachowujesz się tak, jakbyś w tenisówkach stała. Nie można tak robić. Tak się nie bawimy. Wyglądasz jak dama, więc stój jak dama" - pouczał 17-letnią Klaudię Gawor zimny jak lód Kuba Wojewódzki.

"Tak się nie wygrywa tego programu. Moim zdaniem to była twoja meta" - powiedział Darii Zawiałow, a gdy ta zeszła ze sceny, szepnął do publiczności: "To nieprawda".

Na szczyty złośliwości Kuba wzniósł się, kiedy zgromadzonej w jednym pomieszczeniu grupie uczestników oznajmił:

"Zostajecie z nami. [Wybucha radość, uczestnicy padają sobie w ramiona]. Ale tylko do kolacji. Nie przechodzicie dalej".

Na sam koniec zorganizowano dogrywkę między dwójką młodych wokalistów: Pawłem Piekarskim a Mają Hyży. Ostatecznie to Maja trafiła do domu jurorskiego, dzięki czemu mamy w programie kolejny precedens: po raz pierwszy na tym etapie zobaczymy małżeństwo: Maję i Grzegorza Hyżych.

Szczęśliwą piętnastkę zwycięzców zobaczymy w kolejnym tygodniu, w domach jurorów. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy: 16-24 lata, powyżej 25 lat i zespoły wokalne.

W trzeciej serii "X Factor" młodymi wokalistami zajmie się Kuba Wojewódzki, starszymi Czesław Mozil, a zespołami Tatiana Okupnik.

Oto uczestnicy, którzy przeszli do kolejnej rundy:

młodzi: Marta Ławska, Filip Mettler, Diana John, Klaudia Gawor, Maja Hyży

starsi: Olga Barej, Wojciech Ezzat, Zofia Szulakowska, Piotr Waśkowski, Grzegorz Hyży

zespoły: The Voices, Aisha & Asteya, Girls on Fire, Daddy's Prides, Kasia i Ewa

INTERIA.PL

Reklama