Reklama

The Voice Of Poland

Afera w holenderskim "The Voice". Wszystkie programy z serii odwołane!

Po poważnych doniesieniach na temat nadużyć seksualnych w programach z serii "The Voice", holenderska stacja RTL odwołała emisję wszystkich trzech formatów – "The Voice of Holland", "The Voice Senior" oraz "The Voice Kids".

W holenderskich programach "The Voice" doszło do skandalu

"Wszystkie programy 'The Voice' zostały zawieszone do czasu wyjaśnienia zarzutów" - powiedział w Holenderskiej Agencji Prasowej (ANP) rzecznik stacji RTL.

Skandal w holenderskiej telewizji. Poważne oskarżenia dotyczące gwiazd

W połowie stycznia zdecydowano o natychmiastowym odwołaniu programu "The Voice of Holland". Powodem były poważne zarzuty pod adresem kilku ważnych osób związanych z show, którzy mieli dopuścić się molestowania seksualnego.

Główne oskarżenia padły pod adresem muzyka i szefa zespołu "The Voice of Holland" Jeroena Rietbergena, który miał utrzymać kontakty seksualne z kilkoma uczestniczkami programu. W zamian za seks miał oferować im awans do kolejnych etapów talent show.

Reklama

Gwiazdor przyznał się do popełnionych czynów i został dyscyplinarnie zwolniony. Po ujawnieniu skandalicznych informacji, z muzykiem rozstała się jego partnerka, Linda De Mol.

Następnie pojawiły się również oskarżenia pod adresem innego trenera - Aliego B. Ten jednak zaprzeczył, że wszystkim zarzutom i zapowiedział współpracę z policją.

Po nagłośnieniu w mediach zamieszania wokół produkcji, zdecydowano się też na zawieszenie emisji kolejnych programów - "The Voice Senior" i "The Voice Kids".

Przedstawiciel stacji RTL oraz producenci z firmy ITV zapewniają, że wszystkie poszkodowane osoby mają zapewnioną pomoc, a program wróci na antenę dopiero, gdy wszystkie szokujące kulisy sprawy zostaną wyjaśnione.