Reklama

The Voice Of Poland

Reklama

"The Voice of Poland": Polacy z Wileńszczyzny wystąpią w 13. edycji show TVP

Prowadzący "The Voice of Poland", Aleksander Sikora, zdradził, że w programie szykują się zmiany. W nadchodzącej edycji show TVP do udziału zaproszono polskich wokalistów zamieszkujących Wileńszczyznę.

Prowadzący "The Voice of Poland", Aleksander Sikora, zdradził, że w programie szykują się zmiany. W nadchodzącej edycji show TVP do udziału zaproszono polskich wokalistów zamieszkujących Wileńszczyznę.
Aleksander Sikora jest jednym z prowadzących w "The Voice of Poland" /Arsen Petrovych/TVP /East News

Szerokim echem w mediach odbiła się informacja, że w 13. edycji "The Voice of Poland" jako jurorka zadebiutuje Lanberry, która poza tym, że rozwija karierą solową jako wokalistka, współtworzyła piosenki dla wielu artystów, m.in. Roksany Węgiel i Viki Gabor. Co ciekawe, w 2013 roku Lanberry brała udział w drugiej edycji tego show jako uczestniczka. Odpadła już na etapie przesłuchań w ciemno.

Zmiany w "The Voice of Poland"! W programie wezmą udział Polacy z Wileńszczyzny

Zmiana w jury nie jest jednak jedyną nowością, jaką przyniesie 13. edycja "The Voice of Poland". Aleksander Sikora, który wraz z Małgorzatą Tomaszewską i Tomaszem Kammelem jest gospodarzem tego show, zdradził w rozmowie z PAP Life, że nieco zmieniły się też zasady naboru uczestników. 

Reklama

"Pierwszy raz w historii programu poszerzyliśmy nasze granice dla osób przesłuchiwanych. Wcześniej szukaliśmy talentów w wielu regionach naszego kraju. Teraz poszerzyliśmy ten zasięg o Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Znaleźliśmy tam wiele młodych i utalentowanych osób" - zdradził Sikora.

Miał on okazję poznać Polaków z Litwy także dlatego, że prowadzi program "Czas na przebój", który od 9 października będzie można oglądać na antenie TVP Wilno. Polscy artyści z Wileńszczyzny śpiewają w nim największe polskie hity w nowych aranżacjach. 

"Muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem zjawiska, które dostrzegłem na planie 'Czas na przebój'. Otóż Polacy, którzy władają polszczyzną, ale z akcentem wileńskim, wschodnim, śpiewając polskie utwory, kompletnie są w stanie porzucić ten akcent" - wyjawił ciekawostkę.

Polacy z Wileńszczyzny wysyłali swoje zgłoszenia na castingi 13. edycji "Voice of Poland" przez Internet. Do niektórych potem przyjechał Sikora, by wręczyć im kopertę z zaproszeniem na przesłuchania w ciemno organizowane w Polsce.

Decyzja dotycząca nowej edycji "The Voice of Poland" to kolejny ukłon w stronę Polaków z Wileńszczyzny, po uruchomieniu kanału TVP Wilno we wrześniu 2019 roku. 

Czytaj także:

Największy rywal Sary James w finale! Jurorzy "Mam talent" go uwielbiają

Britney Spears: Moja rodzina nie zrobiła nic. Wstrząsające słowa o życiu pod kuratelą

Marcin Spenner był uczestnikiem polskiego "X Factora". Co za zmiana!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy