Reklama

The Voice Of Poland

Reklama

"The Voice of Poland": Czas na finał! Marcin Sójka faworytem czytelników Interii

W sobotę 1 grudnia końca dobiegnie kilkumiesięczna batalia o miano najlepszego głosu w Polsce. Kto wygra "The Voice of Poland"? Do walki staną Marcin Sójka, Natalia Zastępa, Ania Deko i Maksymilian Kwapień.

W sobotę 1 grudnia końca dobiegnie kilkumiesięczna batalia o miano najlepszego głosu w Polsce. Kto wygra "The Voice of Poland"? Do walki staną Marcin Sójka, Natalia Zastępa, Ania Deko i Maksymilian Kwapień.
Finaliści "The Voice of Poland" ze swoimi trenerami /TVP

Podczas finałowego starcia dziewiątego sezonu "The Voice of Poland" rozegrane zostaną trzy rundy. W pierwszej usłyszymy duety trenerów z uczestnikami oraz covery angielskich piosenek. Po opadnięciu jednego z finalistów w drugiej rundzie usłyszymy wykonania polskich przebojów. Finałowa dwójka uczestników zaśpiewa w trzeciej rundzie własne single.

Między występami uczestników publiczność i widzów rozgrzewać będą LP, Doda, Sarsa, Marta Gałuszewska oraz Baranovski.

Reklama

Posłuchaj przeboju "Lost On You" LP w serwisie Teksciory.pl

Jak wyglądała wędrówka do finału ostatnich uczestników "The Voice of Poland"?

Natalia Zastępa

Natalia Zastępa, znana z pierwszej edycji "The Voice Kids", swoją przygodę z "The Voice of Poland" zaczęła od wykonania piosenki "Skyfall" Adele. Piosenka, która podczas castingów pogrążyła niejednego uczestnika, tym razem stała się przepustką do kolejnego etapu.

Sprawdź "Skyfall" w serwisie Tekściory.pl!

Zastępa trafiła do drużyny Michała Szpaka, a podczas bitwy zmierzyła się z Martyną Kasprzycka. Duet wykonał piosenkę Anny Jantar "Nic nie może przecież wiecznie trwać" i gdy wydawało się, że Kasprzycka pokonała konkurentkę, Szpak postawił na Natalię z racji jej oryginalnego głosu.

Podczas nokautu Zastępa wykonała utwór Miley Cyrus "The Climb" i oczarowała swojego trenera. Ten zapewnił jej miejsce w odcinkach na żywo kosztem Karola Wasilewskiego.

W ćwierćfinale i półfinale uczestniczka prezentowała się tyle dobrze, że zaskarbiła sobie sympatię widzów. To pozwoliło awansować jej do finału kosztem Izabeli Szafrańskiej, która w półfinale zdobyła więcej punktów od Szpaka.

"Masz piękną barwę. To jest piękne, że dałaś tutaj kawałek swojej duszy" - komplementowała Markowska Zastępę w ćwierćfinale, a Cugowski żałował, że nie odwrócił fotela podczas przesłuchań w ciemno.

Marcin Sójka

Marcin Sójka, który do tej pory nie może pochwalić się zbyt dużym doświadczeniem muzycznym, przedstawił się widzom programu podczas ostatniego odcinka przesłuchań w ciemno. Na castingu wykonał "Czas nas uczy pogody" Grażyny Łobaszewskiej i sprawił, że trenerów zamurowało. "Dla mnie jesteś absolutnym unikatem" - mówił mu Grzegorz Hyży. Uczestnik jako swojego mentora wybrał Patrycję Markowską.

Podczas bitew Sójka zmiażdżył swoich konkurentów wykonaniem "Snu o Warszawie" Czesława Niemena i bez problemu przeszedł do nokautu, a w kolejnym etapie zachwycił trenerkę wykonaniem "Have I Told You Lately That I Love You" Roda Stewarta.

W odcinkach na żywo również nie było na niego mocnego w ekipie Markowskiej. Głosami publiczności uczestnik trafił do finałowej rozgrywki. 

Ania Deko

Ania Deko swoich sił próbowała w kilku talent showach, ale na dłużej w programie udało jej się dopiero w dziewiątym "VOP". Podczas przesłuchań w ciemno odwróciła cztery fotele wykonaniem "Chandelier" Sii i zdecydowała się współpracować z Grzegorzem Hyżym.

To okazał się strzał w dziesiątkę, gdyż trener wierzył w swoją podopieczną zdecydowanie mocniej niż widzowie. Hyży po bardzo wyrównanej bitwie z Natalią Smagacką postawił właśnie na Deko oraz zdecydował się dać jej szansę w odcinkach na żywo.

W ćwierćfinale doszło do kolejnej niespodzianki, Deko decyzją trenera trafiła do półfinałowego odcinka kosztem faworyzowanej Natalii Capelik-Muiangi. W półfinale Deko zaprezentowała się zdecydowanie lepiej od Oli Tockiej i głosami trenera oraz widzów awansowała do finału.

Maksymilian Kwapień

Od mocnego uderzenia program rozpoczął Maksymilian Kwapień. Jego głos podczas przesłuchań zaintrygował trenerów, który zgodnie odwrócili swoje fotele. Kochający rocka uczestnik wybrał na swojego trenera, co było do przewidzenia, Piotra Cugowskiego

Podczas bitew Kwapień wziął udział w jednej z najbardziej zaskakujących bitew w historii programu, występując z posługującym się operowym głosem Michałem Steciakiem (zaśpiewali "Knockin' on Heaven’s Door"). Podczas nokautu uczestnik wykonał natomiast piosenkę "Cry Baby" Janis Joplin i zachwycił publiczność w studiu.

Sprawdź "Cry Baby" w serwisie Tekściory.pl!

W odcinkach na żywo Kwapień pokonał m.in. Mario Szabana, który wydawał się faworytem w ekipie Cugowskiego. Półfinałowy pojedynek z Dianą Ciecierską wygrał natomiast głosami publiczności, gdyż jego trener przyznał mu mniej punktów po pomyłkach w tekście.

Kto wygra "The Voice of Poland"? Użytkownicy Interii decydują

Gdyby o wyborze zwycięzcy "The Voice of Poland" decydowali tylko czytelnicy Interii zwycięzcą programu zostałby Marcin Sójka (48 procent). Drugie miejsce zajęłaby Natalia Zastępa (33 procent), natomiast kolejne lokaty zajęli Maksymilian Kwapień (10 procent) i Ania Deko (8 procent).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL