Reklama

The Voice Of Poland

Reklama

"The Voice of Poland": Co trzeba wiedzieć o dziewiątej edycji? (nowi trenerzy, zasady, data emisji)

1 września o godzinie 20:05 w TVP2 rozpocznie się dziewiąta edycja "The Voice of Poland". W programie pojawili się nowi trenerzy, zmiany zaszły również wśród prowadzących. Oto wszystko, czego potrzebujesz wiedzieć przed startem jednego z najpopularniejszych talent show w Polsce.

1 września o godzinie 20:05 w TVP2 rozpocznie się dziewiąta edycja "The Voice of Poland". W programie pojawili się nowi trenerzy, zmiany zaszły również wśród prowadzących. Oto wszystko, czego potrzebujesz wiedzieć przed startem jednego z najpopularniejszych talent show w Polsce.
Trenerzy dziewiątej edycji "The Voice of Poland" /Jan Bogacz /TVP

Trenerzy - kto odszedł, kto przyszedł?

W dziewiątej edycji "The Voice of Poland" doszło do znaczących roszad w składzie trenerskim. Z programem pożegnali się: Andrzej Piaseczny, Maria Sadowska oraz duet Tomson i Baron z Afromental.

Ich miejsca zajęli: Patrycja Markowska (w roli trenera wystąpiła już w drugiej edycji programu), wokalista zespołu Bracia Piotr Cugowski oraz Grzegorz Hyży, który swoją karierę muzyczną rozpoczynał w "X Factorze".

Reklama

Skład trenerski uzupełnia Michał Szpak, który w programie swoją działalność rozpoczął w ósmej edycji.

- Nie sądziłem, że skład trenerski może zmienić się aż tak bardzo. Podejrzewałem, że dojdzie do pojedynczych roszad, ale wymienienie prawie całego składu, było dla mnie czymś niezwykłym. Czuję się zarazem zaszczycony, że mogę wziąć udział w kolejnej edycji - mówił Interii Michał Szpak.

Zmiany wśród prowadzących

Zmiany nie ominęły również składu prowadzącego "The Voice of Poland". W sobotnie wieczory nadal zobaczymy na ekranie telewizorów Tomasza Kammela, Basię Kurdej-Szatan i Maćka Musiała. Z udziału w programie zrezygnowała jednak Marcelina Zawadzka. Powodem jest napięty terminarz - była Miss Polonia uznała, że woli skupić się na prowadzeniu "Bake OFF - ale ciacho!" i "Pytania na śniadanie".

Zasady "The Voice of Poland"

Zasady programu "The Voice of Poland" pozostają bez zmian. W dalszym ciągu talent show będzie podzielony na kilka etapów. Podczas pierwszego, który zobaczą widzowie - przesłuchań w ciemno - trenerzy odwróceni plecami do uczestnika będą oceniać jego potencjał i walory głosowe. Gdy są przekonani do wykonawcy, odwracają swoje fotele. Gdy odwróci się więcej niż jeden trener, uczestnik wybiera, z kim będzie współpracował.

Na tym etapie każdy z trenerów skompletuje drużyny składające się z 12 uczestników. Łącznie do etapu bitew dotrze ich 48.

W bitwach uczestnicy będą rywalizować w duetach lub triach o przychylność swojego trenera. Inni trenerzy będą mogli również dokonać kradzieży wokalistów i wokalistek, którzy odpadli i mogą dokonać tego trzy razy.

Ostatnim etapem przed odcinkami na żywo jest nokaut. Wtedy to liczba uczestników redukowana jest z 28 do 16 (po czterech na każdego trenera).

Podczas dziewiątej edycji "The Voice of Poland" odbędą się cztery odcinki na żywo. W każdym z nich odpadać będzie czterech uczestników. Podczas finałowego odcinku wykonawcy powalczą o możliwość zdobycia kontraktu płytowego z wytwórnią Universal Music.

Do kiedy potrwa 9. "The Voice of Poland"?

Pierwszy odcinek programu wyemitowany zostanie w sobotę 1 września o 20:05 na antenie TVP2. Finałowy odcinek widzowie zobaczą 1 grudnia o godzinie 20:05.

Zapowiedź programu

Przed startem "The Voice of Poland" otrzymaliśmy zwiastun programu oraz fragmenty dwóch występów. Widzimy w nich Maksymiliana Kwapienia i Anię Deko (występowała w czwartej edycji "The Voice of Poland", "X Factorze" i "Must Be The Music").

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy