Reklama

The Voice Of Poland

Reklama

Rafał Kozik namiesza w finale "The Voice of Poland"? Jego wytęp był hitem sieci!

Jego występ z przesłuchań w ciemno obejrzano ponad milion razy, a do finału programu wszedł z jako zdecydowany zwycięzca w drużynie Sylwii Grzeszczak. Rafał Kozik może wygrać "The Voice of Poland"?

Jego występ z przesłuchań w ciemno obejrzano ponad milion razy, a do finału programu wszedł z jako zdecydowany zwycięzca w drużynie Sylwii Grzeszczak. Rafał Kozik może wygrać "The Voice of Poland"?
Rafał Kozik wygra "The Voice of Poland"? /Jan Bogacz/TVP /materiały prasowe

Rekord 12. sezonu "The Voice of Poland"

Występ Rafała Kozika widzowie TVP mogli zobaczyć podczas przesłuchań w ciemno z początku października.  Uczestnik zinterpretował przebój Krzysztofa Krawczyka "Bo jesteś ty" (sprawdź!).  Swój fotel natychmiast odwróciła Sylwia Grzeszczak.

"Każdy dźwięk, który wydobywasz z siebie, jest tak ważny. Cały czas mówiłam tylko: 'ale mega, ale pięknie'. Jesteś czarodziejem dźwięku. Wybierz mnie naprawdę, będziesz zdobywał ludzi" - chwaliła. "Nie skopałeś własnej interpretacji" - dodał Marek Piekarczyk.

Reklama

"Krzysztof, gdyby cię słyszał, na pewno by się ucieszył z tej interpretacji" - mówiła Steczkowska, która przyznała, że może i nie odwróciła się, to jednak była wzruszona. Ostatecznie Kozik posłuchał słów trenerki i trafił do drużyny Grzeszczak.

Wykonanie "Bo jesteś ty" w tej wersji stało się hitem 12. edycji "The Voice of Poland" i najpopularniejszym występem na Youtube z tego sezonu programu. Nagranie obejrzano ponad milion razy.

Bitwa Rafała Kozika

W etapie bitew Grzeszczak przyszłego finalistę razem z Wiktorem Zwierzyńskim. Uczestnicy zaśpiewali piosenkę z tegorocznego Męskiego Grania "I Ciebie też, bardzo" (posłuchaj!). Trenerzy byli zachwyceni, ale Justyna Steczkowska poleciła kilka lekcji śpiewu obu uczestnikom, aby poradzili sobie z "płaskim dźwiękiem" i przyznała, że na ich koncercie mogłaby w pewnym momencie zacząć się nudzić. Dużo bardziej podekscytowani byli Tomson i Baron, którzy podziękowali, że przebój nie został zepsuty. Sylwia Grzeszczak do dalszego etapu zaprosiła Rafała Kozika.

Nokaut to natomiast szybki awans wokalisty, który zaśpiewał piosenkę "Another Day" Buckshot LeFonque.

Rafał Kozik w odcinkach na żywo

Podczas pierwszego odcinka na żywo Rafał Kozik wykonał utwór Keane "Everybody Is Changing" (sprawdź!). "Poradziłeś sobie, to było trudne. Myślę, że wzruszyłeś i poruszyłeś wielu ludzi" - stwierdziła Steczkowska. "To nie była łatwa piosenka. Doceniamy ten warsztat. Umiesz śpiewać i oprócz tego, że jesteś rolnik, będziesz i wokalista" - dodał Baron. Kozik awansował glosami widzów do ćwierćfinału.

Tam zaśpiewał "Lately" Steviego Wondera (sprawdź!). "Malujesz dźwiękiem. Jesteś niczym instrument. Brakuje takich wokalistów" - stwierdził Tomson. Steczkowska podkreśliła natomiast jego rozwój.

W półfinale, do którego Kozik awansował kolejny raz dzięki widzom, podopieczny Sylwii Grzeszczak zaprezentował przed trenerami i widzami utwór "Zimny front", do którego tekst napisali LUNA i Damian Skoczyk. Autorami muzyki są Patryk Kumór, Jan Bielecki i Rafał Kozik. Sprawdź tekst! W półfinale uczestnik dzięki głosowaniu widzów pokonał Julię Stolpe.

Kim jest Rafał Kozik?

Rafał Kozik na co dzień zajmuje się studiowaniem kierunku zarządzanie jakością, a ponadto pracuje jako specjalista ds. jakości w firmie produkującej elementy karbonowe.

Przygodę z muzyką zaczął przez przypadek w szkole. Następnie zaczął wyjeżdżać na konkursy wokalne. W 2016 roku wystąpił w programie "Must Be The Music", gdzie zaśpiewał "How Deep Is Your Love" Calvina Harrisa i Disciples i przeszedł etap castingowy.

Kozik występuje również ze swoim zespołem na weselach i imprezach rodzinnych.

--------

Tylko w Polsat Box Go możecie zobaczyć wyjątkowy materiał "Adele: One Night Only". Wokalistka w ramach promocji nowej płyty "30" rozmawiała z Oprah Winfrey i dała kameralny występ.

Zobacz "Adele: One Night Only" tylko w Polsat Box Go!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL