Reklama

The Voice Of Poland

Laureat "The Voice Of Poland": Polacy nie są rasistami

Pochodzący z Meksyku wokalista Juan Carlos Cano komplementuje Polskę i Polaków.

Laureat ostatniej edycji "The Voice Of Poland" zapewnił w rozmowie z "Faktem", że w Polsce nie spotkał się z przejawami rasizmu bądź nietolerancji.

Reklama

"Czy coś takiego mnie spotkało? Byłem zdziwiony, że... nie! Ludzie tutaj byli dla mnie dużym wsparciem. Pokazuje to choćby fakt, że wygrałem, ale nie tylko. Za każdym razem, gdy ktoś pisze negatywne komentarze o mnie, np. że jestem z Meksyku, a to nie był 'The Voice Of Mexico', to zaraz setka innych ludzi naskakuje na tę osobę i zaczyna mnie bronić" - powiedział Juan Carlos Cano.

"To jest naprawdę miłe, byłem bardzo zaskoczony sposobem, w jaki ludzie tutaj na mnie reagują. Jestem bardzo szczęśliwy i czuję się w Polsce komfortowo" - zapewnił.

Meksykański wokalista przekonuje, że jego zwycięstwo w "The Voice Of Poland" to kolejny dowód na tolerancyjność Polaków.

"To pokazuje, że Polacy są bardziej otwarci na inne kraje i innych ludzi przybywających tutaj i odnoszących sukcesy. To pokazuje właściwie dobre serce tych ludzi. Nie sądzę, że tu chodzi tylko o talent, ale o to, jak dobrzy są ludzie tutaj" - komentuje.

Wreszcie Juan Carlos Cano przyznał, że w Polsce żyje mu się bardzo dobrze. Wokalista między innymi zasmakował w polskim bimbrze, ale nie potrafi zrozumieć fenomenu disco polo.

"Bardzo lubię polski bimber! W Meksyku go nie ma. Bardziej podobają mi się też wesela w Polsce niż te w Meksyku. Naprawdę lubię polskie wesela, jest na nich świetna zabawa, szczególnie we wsiach - dlatego właśnie wspomniałem o bimbrze! Całe stoły zastawione jedzeniem, wódką i całonocne zabawy" - opowiada "Faktowi".

"W Polsce bawicie się od samego rana, a następnego dnia nadal świętujecie, jedząc i pijąc i dobrze się bawiąc oraz... tańcząc w rytm disco polo. Nie jestem wielkim fanem disco polo - to chyba jedna z najdziwniejszych rzeczy w tym kraju - ale z drugiej strony, to całkiem zabawne na weselach"- zaznaczył.

INTERIA.PL/Fakt

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: „The Voice of Poland” | Juan Carlos Cano