Reklama

The Voice Of Poland

Reklama

Kim jest Alicja Szemplińska? Przed "The Voice of Poland" wygrała inny program TVP!

W brawurowym stylu pokonała konkurentów w finale dziesiątej edycji "The Voice of Poland", a ma zaledwie 17 lat. Jednak jej kariera w TVP zaczęła się już kilka lat temu. Zobacz, jak zaczynała Alicja Szemplińska.

W brawurowym stylu pokonała konkurentów w finale dziesiątej edycji "The Voice of Poland", a ma zaledwie 17 lat. Jednak jej kariera w TVP zaczęła się już kilka lat temu. Zobacz, jak zaczynała Alicja Szemplińska.
Alicja Szemplińska oprócz kariery musi myśleć wciąż o edukacji /Adam Jankowski /Reporter

"Alicja jest nastolatką z głową pełną marzeń, które w wieku 14 lat obudził w niej trener wokalny Michaela Jacksona Seth Riggs, u którego miała szansę kształcić swój talent. Jej największą inspiracją jest Jorja Smith, dzięki której Alicja zakochała się w soulu.  Choć muzyka wypełnia całe jej życie, na co dzień jest przykładną uczennicą i wciąż zadziwia rodziców świadectwami z czerwonym paskiem. W wolnym czasie zapełnia szufladę wierszami i tekstami piosenek, które być może kiedyś ujrzą światło dzienne" - czytamy w oficjalnym opisie na stronie "The Voice of Poland".

Reklama

Alicja Szemplińska na świat przyszła w Ciechanowie. Swoją edukację rozpoczęła w Szkole Podstawowej TWP (Towarzystwa Wiedzy Powszechnej), następnie ukończyła również Szkołę Muzyczną Pierwszego Stopnia. Obecnie jest uczennicą drugiej klasy liceum.

"Ala mikrofon dostała do ręki, gdy miała cztery lata i myślę, że razem z mamą obejrzała wszystkie edycje 'Voice'a'. Czekaliśmy na 'Kidsa' i wtedy myśleliśmy, że Ala się tam pojawi. Wcześniej był jednak program 'Hit Hit Hurra', który świetnie wspominamy, bo to była przygoda. Już po programie okazało się, że Ala jest na progu wieku, gdzie można iść do dorosłego Voice'a i chwilę poczekaliśmy, a Ala zdecydowała, że to już czas" - wspominał ojciec Alicji, Radosław.

Zanim jednak 14-letnia wokalistka trafiła do telewizji, seryjnie zdobywała nagrody w konkursach piosenki - wygrała Konkurs Piosenek dla Dzieci i Młodzieży w Siedlcach, Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca w Częstochowie, Ogólnopolski Konkurs Wokalny "Śpiewamy Przeboje Naszych Rodziców" oraz zdobyła nagrodę Alicji Klenczon na Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku.

Program "Hit Hit Hurra", gdzie jurorami byli Edyta Górniak oraz Hirek Wrona, dał nowe możliwości Alicji. Szemplińska zaśpiewała tam m.in. hit Whitney Houston "Try It On My Own" (sprawdź!), "Kolorowy wiatr" Edyty Górniak, przebój "Niech żyje bal" wspólnie z Marylą Rodowicz oraz utwór Beyonce "Listen" (sprawdź!), który ostatecznie dał jej zwycięstwo w całym show.

"Alicja, chciałabym, żebyś była moją córką" - mówiła w tamtym czasie wzruszona Górniak.

Po wygranej w programie Alicja postanowiła skupić się na szkole i dalszym szlifowaniu wokalnych umiejętności, m.in. pod okiem Setha Riggsa, trenera wokalnego Michaela Jacksona. To właśnie warsztaty u jednego z najbardziej cenionych nauczycieli śpiewu w Los Angeles otrzymała jako nagrodę specjalną jury dziecięcego show TVP.

W wieku 17 lat, przygotowana wokalnie dziewczyna, trafiła do "The Voice of Poland". Tam podczas przesłuchań w ciemno zachwyciła wykonaniem utworu Alessi Cary "Scars To Your Beautiful" (sprawdź!), a trenerzy nie mogli uwierzyć w to, jak młoda jest uczestniczka.

"Jesteś artystką, która może uwieść każdego i będziesz miała ogromne grono fanów. Charyzmatyczne głosy powinny trzymać się razem" - stwierdził Michał Szpak.

Uczestniczka zdecydowała się jednak na współpracę z Tomsonem i Baronem, a ci pomogli przejść bezproblemowo jej do kolejnych etapów. Ze swoją konkurentką z finału - Darią Reczek (sprawdź!) - Szemplińska spotkała się w bitwach. Wykonanie "1+1" duetu powaliło na kolana trenerów i publiczność.

"Najlepsza bitwa żeńska w programie" - mówili Margaret i Bednarek. "Jak to możliwe, że w tym wieku rozwinęłyście takie możliwości" - skomentował Michał Szpak.

W kolejnych rundach Szemplińska również była bezbłędna, a trenerom nie starczało komplementów. Jedynym, który miał pewne problemy z występami uczestniczki był Kamil Bednarek. "Mam wrażenie, że jest w tym za mało prawdy. Czegoś mi zabrakło" - krytykował.

Nie przeszkodziło to 17-latce dotrzeć do finału z piosenką "Prawie my" (posłuchaj!), a następnie go wygrać.  - "To się nie dzieje naprawdę" to była moja pierwsza myśl. To był dla mnie tak szok i takie wyróżnienie, że jeszcze do mnie nie dociera to, co stało się na tej scenie - mówiła Interii zaraz po wygranej.

W "Pytaniu na śniadanie" dodała natomiast, że ma już muzyczne plany na przyszłość, ale najpierw musi odpocząć.

Co natomiast z edukacją 17-latki? O to na pewno zadbają rodzice Alicji.  "Ala jest w drugiej klasie liceum. Za rok podchodzi do matury i o tym myślimy. Pójście do 'Voice'a właśnie w tym roku było zaplanowane, żeby to nie kolidowało ze szkołą. W maturalnej klasie nie ma już taryfy ulgowej" - stwierdził jej ojciec.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL