Reklama

The Voice Senior

Witold Paszt: Kim jest juror i trener "The Voice Senior"? To znany muzyk!

Witold Paszt to nie tylko trener "The Voice Senior". Kiedyś muzyk był jednym z najpopularniejszych polskich artystów. Ile Witold Paszt ma lat, jakie są jego wykształcenie, wzrost, Instagram, czy ma żonę i dzieci, czy choruje? Jakie są jego piosenki? Oto wszystko, co koniecznie trzeba wiedzieć o Witoldzie Paszcie!

Witold Paszt to nie tylko trener "The Voice Senior". Kiedyś muzyk był jednym z najpopularniejszych polskich artystów. Ile Witold Paszt ma lat, jakie są jego wykształcenie, wzrost, Instagram, czy ma żonę i dzieci, czy choruje? Jakie są jego piosenki? Oto wszystko, co koniecznie trzeba wiedzieć o Witoldzie Paszcie!
Kim jest Witold Paszt - trener wokalny w "The Voice Senior"? Jego dorobek artystyczny robi wrażenie /Tadeusz Wypych /Reporter

Chociaż Witold Paszt jest doskonale znany wielu Polakom, to niektórzy, zwłaszcza młodsi, fani programu "The Voice Senior"  mogą nie wiedzieć o nim zbyt wiele i zastanawiać się, kim jest juror i trener wokalny popularnego programu muzycznego. 

Ile lat i wzrostu ma muzyk, który zyskał dużą sławę jako członek zespołu "Vox", jakie są jego wykształcenie i życiorys, z jakich piosenek jest znany? Czy Witold Paszt ma żonę i dzieci? Czy juror oraz trener wokalny "The Voice Senior" choruje? Z jaką tragedią życiową musiał się mierzyć? 

Reklama

Oto wszystko, co koniecznie trzeba wiedzieć na temat Witolda Paszta

Witold Paszt: Ile ma lat? Wiek, wzrost, znak zodiaku trenera "The Voice Senior"

Witold Paszt urodził się 1 września 1953 roku, co oznacza, że ma obecnie 68 lat, a jego znak zodiaku to Panna. 

Co prawda, nie wiadomo, ile wzrostu ma Witold Paszt, jednak na stronie zamoscpedia.pl można znaleźć informację, że średni wzrost wszystkich członków grupy "Vox" to 182 cm. 

Witold Paszt: Wykształcenie i kariera. Nie tylko trener "The Voice of Poland"

Jakie wykształcenie ma Witold Paszt? Okazuje się, że artysta jest muzykiem zarówno w praktyce, jak i "na papierze". 

Witold Paszt jest absolwentem szkoły muzycznej w Zamościu. Zdobywał również wiedzę na Wydziale Wychowania Muzycznego UMCS w Lublinie.

Kariera Witolda Paszta w show-biznesie zaczęła się w drugiej połowie lat 70. To właśnie wtedy juror "The Voice Senior" (od 2021 roku) założył zespół Victoria Singers, a następnie Vox, który zdobył ogromną popularność nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Grupa wydała kilka albumów i koncertowała m.in. w Stanach Zjednoczonych, Holandii czy na Kubie. 


W 2001 roku ukazała się jego płyta "Jak słońce". Witold Paszt, oprócz tego, że jest cenionym muzykiem, ma również za sobą kilka niewielkich ról w filmach i serialach, m.in. w "Klinice samotnych serc", "Weselu w kurnej chacie" czy "Planecie singli 2". 

Witold Paszt nieźle radzi sobie również na parkiecie. W 2005 roku zajął w "Tańcu z gwiazdami" drugie miejsce, występując w duecie z Anną Głogowską.

Witold Paszt i "VOX": Popularne piosenki

- Bananowy song

Zabiorę Cię Magdaleno

Masz w oczach dwa nieba 

Nie martw się 

Ale feeling 

Lucy

- Słyszę w Tobie cichą blue nutę

Rycz mała rycz

Szczęśliwej drogi już czas 

Witold Paszt: Choroba

Witold Paszt niedawno zmagał się z poważną chorobą. 

Gwiazdor grupy "VOX" ciężko przeszedł zakażenie koronawirusem, jednak na szczęście udało mu się wyzdrowieć. Juror "The Voice Senior" wyznał, że pomoc rodziny była dla niego nieoceniona w dochodzeniu do siebie.

"Wirus odebrał mi siłę, oddech i parę kilogramów" - mówił o utracie wagi spowodowanej walką z COVID-19.

Witold Paszt nie był w najlepszej formie, więc musiał zwolnić obroty. Starał się wypoczywać na świeżym powietrzu, co poprawiło jego samopoczucie i przyspieszyło jego powrót do formy po przebytej chorobie.

Witold Paszt: Żona, dzieci

Czy Witold Paszt ma żonę i dzieci? Witold Paszt jest wdowcem, który całe życie spędził u boku jednej kobiety. 

Z żoną Martą Paszt muzyk był przez prawie pół wieku, jednak jego małżonka zmarła w 2018 roku. Owocem związku Witolda Paszta i Marty Paszt są dwie dorosłe córki: Natalia i Aleksandra.- opowiedział Witold Paszt o swoim małżeństwie w jednym z wywiadów.

Witold Paszt: Instagram i Facebook

Witold Paszt aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. 

Ma swoje oficjalne profile na Instagramie i Facebooku, gdzie dzieli się z fanami zdjęciami z życia prywatnego i zawodowego. Często wrzuca do sieci m.in. wspomnienia z programu "The Voice of Senior"

Instagram: @witoldpaszt.official - prawie 4 tys. obserwujących

Facebook: /WitoldPaszt/ - ponad 13 tys. obserwujących

Czytaj również: 

Witold Paszt pokazał rodzinne zdjęcia 

The Voice Senior: Trenerzy trzeciej edycji programu 

The Voice Senior: Kim jest Larysa Tsoy? 

The Voice Senior: Witold Paszt nie mógł powstrzymać łez

Zobacz także: