Reklama

The Voice Senior

"The Voice Senior": Andrzej Pawłowski na scenie. Bywalec TVP wcześniej podbił serca widzów "The Voice of Poland"

W najbliższym odcinku "The Voice of Senior" wystąpi Andrzej Pawłowski. Uczestnik show to stały bywalec programów TVP.

Andrzej Pawłowski na scenie "The Voice Senior"

Szersza publiczność poznała Andrzeja Pawłowskiego w 10. edycji "The Voice of Poland", choć nie był uczestnikiem programu. Jak do tego doszło?

Reklama

Pod koniec ostatniego odcinka przesłuchań w ciemno trenerzy na widowni szukali chętnego, który będzie w stanie dla nich zaśpiewać i ich nieco rozruszać.

Szybko znalazł się ochotnik, który zaśpiewał piosenkę "Nie płacz, kiedy odjadę" (sprawdź!). Wykonanie oczarowało trenerów i publiczność zgromadzoną w studiu. Na końcu Baron krzyknął do mężczyzny z publiczności, aby zgłosił się do programu "The Voice Senior". Następnie na ekranie zobaczyliśmy spot promocyjny wszystkich formatów "The Voice" emitowanych w Telewizji Polskiej.

Część komentujących nie miała wówczas wątpliwości - to była ustawka.

Teraz okazało się, że Andrzej Pawłowski pojawi się w najbliższym odcinku trwającej drugiej edycji "The Voice Senior". Nagranie z fragmentem jego występu w piosence "Z taborem przez świat" pojawiło się w mediach społecznościowych programu.

60-letni uczestnik (wokalista cygańskiego zespołu Rat Romano od 1997 roku) jest częstym bywalcem TVP. Można zobaczyć jego zdjęcia z wielu formatów telewizyjnych - poza "The Voice of Poland" także m.in. "Familiady", "Następny proszę" czy "Big Music Quiz".

Andrzej Pawłowski był też uczestnikiem talent show TVP "Bitwa na głosy". Wystąpił w drużynie, którą kierował Robert Gawliński z Wilków.

"Mieszkałem kiedyś z Robertem Gawlińskim na ulicy Grochowskiej. Szaleliśmy z gitarami, śpiewaliśmy sobie, jeździliśmy po różnych klubach i domach kultury" - opowiadał w programie Pawłowski.

Kiedy w latach 80. wrócił z Niemiec, gdzie kupił mikser i mikrofon, zaczął nagrywać amatorsko kasety magnetofonowe, które później sprzedawał na Stadionie Dziesięciolecia. Twórczość pana Andrzeja cieszyła się tak dużą popularnością, że zainteresowała się nim wytwórnia muzyczna, z którą podpisał kontrakt i wydał aż 14 albumów z romską muzyką.

W 1997 roku spotkał na swojej artystycznej drodze kompozytora Michała Lorenca, który tworzył muzykę do głośnego filmu "Bandyta" w reżyserii Macieja Dejczera. To właśnie Andrzej Pawłowski napisał tekst do utworu "Mro Iło", który wykonały Kayah, Katarzyna Jamróz i córka pana Andrzeja Daria Pawłowska. Utwór znalazł się na płycie, która zyskała status podwójnej platynowej płyty.

 

INTERIA.PL

Reklama