Reklama

The Voice Senior

Reklama

Pożegnanie w "The Voice Senior". Uczestnik zmarł niedługo po nagraniach

Adam Anusiewicz to jeden z uczestników, którego widzowie zobaczą w premierowym odcinku czwartej edycji "The Voice Senior". Niestety, kilka tygodni po nagraniach Anusiewicz zmarł po wielomiesięcznej walce z chorobą.

Adam Anusiewicz to jeden z uczestników, którego widzowie zobaczą w premierowym odcinku czwartej edycji "The Voice Senior". Niestety, kilka tygodni po nagraniach Anusiewicz zmarł po wielomiesięcznej walce z chorobą.
Adam Anusiewicz zmarł niedługo po nagraniach "The Voice Senior" /Natasza Młudzik / Jan Bogacz / TVP /materiały prasowe

"'Bez muzyki życie byłoby pomyłką' - to słowa Friedricha Nietzsche, ale przyjąłem je jako własne motto" - mówił na planie muzycznego talent show z udziałem seniorów 61-letni Adam Anusiewicz.

Muzyka towarzyszyła mu od najmłodszych lat i - jak zwykł mawiać - stała się jego miłością, hobby, zainteresowaniem i życiem. "Odkąd pamiętam w domu była gitara. Ojciec grywał, grał bardzo prosto, ale wtedy wydawał mi się mistrzem gitary. Chcąc nie chcąc też brałem gitarę do ręki i próbowałem grać" - wspominał.

Na początku lat 80. jego przygoda z muzyką nabrała tempa. Anusiewicz zaczął występować w warszawskich lokalach, a z czasem wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracował na statkach amerykańskich linii rejsowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu udało mu się zgromadzić w repertuarze ponad 700 utworów, którymi raczył słuchaczy przez przeszło 50 lat swojej artystycznej działalności.

Reklama

"The Voice Senior" - pożegnanie Adama Anusiewicza

"W marcu 2022 roku zacząłem doświadczać dolegliwości, jakich wcześniej nie miałem. Byłem w kilku szpitalach i zdiagnozowano niezbyt przyjemną chorobę, nowotwór trzustki z przerzutami. Obecnie dosyć szybko się męczę i to się da zauważyć na scenie, gdzie już godzinny koncert na stojąco ciężko mi wytrzymać. No ale mam stołeczek, także w dalszym ciągu gram, śpiewam i koncertuję. Ja się z tym nie godzę. Staram się cały czas podchodzić do życia na zasadzie 'bierz życie za rogi, alleluja i do przodu'" - wyznał w sierpniu 2022 roku podczas nagrań czwartej edycji "The Voice Senior".

Niestety, w październiku 2022 roku Adam Anusiewicz odszedł. Mimo, że nie ma go już z nami, widzowie będą mogli oglądać jego muzyczną drogę w talent show. Jak sam mówił, udział w programie był jedną z najwspanialszych przygód, jakiej przyszło mu doświadczyć. "Chciałem podziękować losowi i tym wszystkim, którzy sprawili, że się tu znalazłem, że mogłem wystąpić przed wami" - powiedział tuż po zakończeniu występu podczas Przesłuchań w Ciemno.

Zobacz także:

Jak wygląda życie zwycięzcy "The Voice Senior"? W TVP pokazał mieszkanie i swoją partnerkę

Alicja Majewska ujawnia, dlaczego nie ma jej w "The Voice Senior"

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: The Voice Senior

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama