Reklama

The Voice Kids

Reklama

"The Voice Kids": Dawid Kwiatkowski i utalentowane dzieciaki

1 stycznia 2018 roku widzowie TVP2 mogli zobaczyć dwa pierwsze odcinki pierwszego sezonu "The Voice Kids". Co warto zapamiętać po starcie nowego talent show?

Trenerzy "The Voice Kids"

"The Voice Kids" to nowy format TVP2, w którym na scenie zamiast dorosłych wokalistów widzimy dzieci w wieku 8-15 lat. Zasady programu są bardzo podobne do tych, którymi rządził się dorosły "The Voice of Poland", z tym, że w wersji dziecięcej producenci programu i trenerzy (Edyta Górniak, Dawid Kwiatkowski, Tomson i Baron) unikają wprowadzenia atmosfery rywalizacji oraz starają się ściągnąć presję z najmłodszych wykonawców.

Reklama

Nie oznaczało to jednak braku emocji. Udowodnił to już pierwszy zaprezentowany występ 10-letniej Neli Zawadzkiej, która zaśpiewała "Meluzynę" Małgorzaty Ostrowskiej. Dziewczynka po piosence nie mogła powstrzymać łez, a z odsieczą ruszyli jej trenerzy. Każdy z nich chciał również zdobyć jak największe zainteresowanie uczestniczki.

Nela mogła więc usiąść w każdym z foteli trenerskich i zrobiła sobie zdjęcie z Dawidem Kwiatkowskim. Najwidoczniej wspólne selfie przekonało 10-latkę, gdyż wybrała drużynę debiutującego jako trenera Kwiatkowskiego, co nie ucieszyło Edyty Górniak.

Równie dobre wrażenie na składzie trenerskim zrobił 13-letni Mateusz Gędek wykonujący piosenkę Eltona Johna "Your Song". Także on po odwróceniu trzech foteli nie wytrzymał emocji i rozpłakał się na scenie. "Niesamowity jesteś" - stwierdziła Edyta Górniak i to właśnie ją wybrał 13-latek.

Do dalszego etapu awansowali również: 14-letnia Amelia Andryszczyk (zaśpiewała "There's No Holding Back" Shawna Mendesa, odwróciła trzy fotele, a wybrała Tomsona i Barona), 14-letnia Gabrysia Kurzac (zaśpiewała "When We Were Young" Adele, trafiła do ekipy Edyty Górniak), 9-letnia Natasza Kotlarczyk (wykonała piosenkę "Pół kroku stąd" z filmu "Vaiana - Skarb Oceanu", przekonała wszystkich trenerów, trafiła do drużyny Kwiatkowskiego), 12-letni Tytus Brzeziński (zaśpiewał "Uptown Funk" Marka Ronsona i Bruno Marsa, trafił do składu Tomsona i Barona), 14-letnia Nailah Vitha (zaśpiewała "Dłoń" Natalii Kukulskiej i urzekła Górniak), 11-letnia Gabi Borys (po wykonaniu "Shake It Off" Taylor Swift dostała się do składu Dawida Kwiatkowskiego). 15-letnia Ania Jensen (zaśpiewała "Counting Stars" OneRepublic, a następnie zdecydowała się na Kwiatkowskiego).

Kim jest Zuzia Jabłońska?

Największe wrażenie na trenerach, ale i na komentujących program internautach 14-letnia Zuzia Jabłońska. Dziewczynka przychodząc do programu pokonuje również swoje słabości. W drugiej klasie szkoły podstawowej zdiagnozowano u niej zespół Tourette'a (zaburzenie neurologiczne objawiające się tikami motorycznymi i wokalnymi o różnym nasileniu).

"Nie chcę pokazać, że jestem pokrzywdzona, tylko, że ludzie z tą czy innymi trudnościami też są czegoś warci i nie powinni się chować ani bać. Trzeba iść po swoje" - mówiła nastolatka przed wyjściem na scenę. Jabłońska zaśpiewała utwór "7 Years" grupy Lukas Graham i przekonała do siebie wszystkich trenerów. Szczególnie zachwyceni byli nią Tomson i Baron, którzy rozpoczęli zaciekłą walkę o młodą wokalistkę. Z powodzeniem, bo dziewczyna wybrała właśnie ich.

Co z tymi, którym się nie udało?

Uczestnicy, którym nie udało się przekonać do siebie trenerów, również nie byli zostawieni ze swoją porażką. W "The Voice Kids", trenerzy nawet po występie, po którym się nie odwrócili, mieli okazję porozmawiać z młodym wokalistą lub wokalistką i dodać mu słów otuchy. Tak było chociażby w przypadku Remka Janickiego. Jego wersja "Płoną góry, płoną lasy" Czerwonych Gitar nie oczarowała trenerów, jednak ci wsparli go i zaprosili do kolejnej edycji.

Dawid Kwiatkowski objawieniem?

"To urodzony showman. Ma poczucie humoru, jest spontaniczny, a co najważniejsze ma świetny kontakt z dzieciakami, które bardzo chętnie wybierają jego drużynę" - komplementowali wokalistę producenci jeszcze przed jego startem.

Kwiatkowski w roli trenera czuł się jak ryba w wodzie (jesienią 2015 r. występował w tej roli w "SuperDzieciaku" na Polsacie). Wszędzie było go pełno, każdego z uczestników próbował przekonać na inny sposób (od czułych słówek po całusy dla matek występujących dzieci). Z jedną z dziewczynek na scenie zrobił nawet szpagat. Szaleństwa trenera nie umknęły oczywiście widzom "The Voice".

Oglądający program, zwłaszcza ci młodsi, byli pod wrażeniem tego, jak świetnie w programie radzi sobie Kwiatkowski. "Najlepszy w programie", "Odpowiedni człowiek na tym miejscu", "Wybrałabym Dawida bez zastanowienia" - to tylko niektóre opinie po pierwszych dwóch odcinkach nowego talent show.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama