Reklama

The Voice Kids

Łzy w "The Voice Kids": Kim jest Roksana Węgiel?

Niespełna 13-letnia Roksana Węgiel z drużyny Edyty Górniak wygrała pierwszą edycję "The Voice Kids". Nie zabrakło łez uczestniczki i trenerki.

Roksana Węgiel i Tomasz Kammel w finale "The Voice Kids"

Już od przesłuchań w ciemno furorę zrobiła 12-letnia Roksana Węgiel, która zaśpiewała przebój "Halo" Beyonce.

Reklama

Posłuchaj utworu "Halo" w serwisie Teksciory.pl!

"Myślę, że ona w twoim wieku nie miała takiego głosu" - komplementowała uczestniczkę Edyta Górniak.

Już po pierwszych słowach piosenki swoje fotele obrócili Dawid Kwiatkowski oraz Baron Tomsonem. Błyskawicznie w ich ślady poszła Edyta Górniak - przekonanie do siebie wszystkich trenerów zajęło 12-latce raptem 24 sekundy!

Walka o Roksanę była zacięta, a Dawid Kwiatkowski (który z wrażenia aż padł na podłogę) już wtedy przewidywał, że wokalistka dojdzie do finału. Górniak zaproponowała dziewczynce wspólne wykonanie przeboju "Aleją gwiazd" Zdzisławy Sośnickiej. Ten duet sprawił, że Roksana ostatecznie dołączyła do drużyny Edyty.

W kolejnym etapie (bitwy) zaśpiewała "Wrecking Ball" Miley Cyrys i bez problemów awansowała do finału.

Tam rozpoczęła od "Purple Rain" Prince'a, a następnie "To nie ja" swojej trenerki i mentorki oraz autorski singel "Żyj". Decyzją widzów TVP to właśnie Roksana została pierwszą laureatką "The Voice Kids". W nagrodę otrzymała 40 tys. zł i kontrakt płytowy.

"Odwołajcie ekipę sprzątającą, bo Roksana pozamiatała!" - skomentował jej występ Baron.

Po ogłoszeniu wyników Roksana jeszcze raz miała zaśpiewać piosenkę "Żyj", ale ze wzruszenia zalała się łzami. Na ratunek pospieszyła jej Edyta Górniak, która także nie mogła ukryć emocji.

Młoda mieszkanka Jasła poza śpiewaniem uprawia akrobatykę i taniec towarzyski, należy do hiphopowej grupy R-Revolution oraz trenuje judo.

Prezes TVP Jacek Kurski ogłosił ze sceny, że będą kolejne edycje "The Voice Kids".

Sprawdź tekst utworu "Żyj" w serwisie Teksciory.pl!

"Wczoraj wydarzyło się coś nieprawdopodobnego...nie mogę w to uwierzyć.. Dziękuję wam kochani za wsparcie !!! Jesteście najlepsi ! Kocham was ! ����❤❤ Dziękuję również wszystkim Voicikom , które wybiegły do mnie na scene ze łzami w oczach ❤�������� jesteście wspaniali , nigdy przenigdy się nie poddawajcie !!! Niestety dziś musieliśmy się ze sobą pożegnać , czułam jakbym rozstawała się z rodziną strasznie się z wami związałam kochani , myślę że na pewno się jeszcze spotkamy na niejednej scenie ! Jesteście najlepsi ! Kocham was najmocniej na calutkim świecie!" - napisała po programie Roksana na Instagramie, gdzie obserwuje ją już ponad 70 tys. fanów.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Roksana Węgiel | Edyta Górniak | The Voice Kids