Reklama

Spring Break 2017

​Spring Break 2017: Sześć albo siedem koncertów, które warto zobaczyć

Pękający w szwach program tegorocznej edycji Spring Breaka i przewaga bardziej niszowych propozycji wymagają sporego nakładu pracy, by wszystko sprawdzić i zdecydować, na które koncerty warto się wybrać. Nazw z samej góry festiwalowego plakatu przedstawiać specjalnie nie trzeba, ale sporo dzieje się też niżej, w przestrzeni nieco mniejszego rozmiaru czcionki. Rzucamy kilka propozycji występów mniej znanych artystów - to o nich będzie się mówiło w ciągu najbliższych miesięcy!

Spring Break 2017 coraz bliżej

New People

Jeśli Spring Break ma nas wprowadzić w wiosnę i przygotować do sezonu festiwalowego, to zespół New People z pewnością sprawi, że poczujemy przyjemny powiew wakacji. Siedmioro muzyków udzielających się w różnych projektach sceny alternatywnej, takich jak The Car Is On Fire, Eric Shoves Them In His Pockets czy Drekoty, postanowiło połączyć siły. W efekcie powstał skład barwnych muzycznych osobowości, rozmiłowanych w popowych kompozycjach zmieszanych z "soft rockiem lat 70., disco i motownowym bujaniem".

Reklama

Kiedy? Czwartek, 20 kwietnia, godz. 19.30

Wojtek Urbański x2

Wojtka Urbańskiego polecić należy właściwie podwójnie. Producent współodpowiedzialny (obok Łukasza Stachurki) za wielki sukces duetu Rysy, pojawi się bowiem w Poznaniu dwa razy, w towarzystwie dwóch utalentowanych wokalistek. Jedna z nich to znana już szerszej publiczności Justyna Święs z The Dumplings. Razem z nią Urbański zaprezentuje wzbogacone nowymi aranżacjami utwory, które duet skomponował do spektaklu "Mapa i Terytorium" na podstawie powieści Michela Houellebecqa.

I o ile owoców współpracy powyższej dwójki już posmakowaliśmy (oprócz pracy przy spektaklu, Justynę słyszeliśmy wcześniej na płycie "Traveler" Rys), o tyle enigmatycznie zapowiadane połączenie Wojtek Urbański - Jagoda Kudlińska wzbudza sporą ciekawość. Jagoda, która dotychczas dała nam się poznać jako wokalistka uroczego dziewczęcego kwartetu Lor, teraz - za sprawą obcowania z wrażliwością i muzyczną dojrzałością Urbańskiego - nie tylko odkryje przed nami nowe odcienie swojego talentu, ale i pokaże kolejną stronę producenckich umiejętności swojego kolegi.

Kiedy? Piątek, 21 kwietnia, godz. 20.30 (z Justyną Święs)

Sobota, 22 kwietnia, godz. 01.30 (z Jagodą Kudlińską)

Salk

Salk, jeszcze zanim nagrał płytę, zdążył zgromadzić wokół siebie liczną i oddaną publiczność, a wiele wskazuje na to, że jego "Matronika" będzie debiutem, obok którego trudno przejść obojętnie. Salk to troje doświadczonych muzyków, którzy tworzonymi przez nich kompozycjami opowiadają historie zapisane przez poetę, Kamila Kwidzińskiego. Warstwa liryczna projektu pozostaje więc w symbiozie z tą muzyczną, w której nowoczesne brzmienia wzbogacają ujmujące i wpadające w ucho melodie.

Springbreak’owy piątek będzie dla występujących wówczas muzyków grupy Salk wyjątkowy również dlatego, że to dzień premiery ich debiutanckiej płyty. Dzień, który nie tylko sami zapamiętają, ale z pewnością zrobią wszystko, by nie dać o nim zapomnieć publiczności.  

Kiedy? Piątek, 21 kwietnia, godz. 19.00

Bitamina

Zespół Bitamina co prawda nie debiutuje, ale zdecydowanie zasługuje na dużo większe zainteresowanie tym, co tworzy. W Poznaniu grupa promować będzie swój nowy, wydany w tym roku, album "Kawalerka", który jest kontynuacją poprzedniej płyty zatytułowanej "Plac zabaw".

Muzyka Bitaminy powstaje gdzieś na styku hip hopu, jazzu i bujających melodii. Ich nowa płyta to piosenkowość, emocje, inteligentne teksty, znakomite flow wokalisty i uniwersalna opowieść o trudnym wkraczaniu w dorosłość. A na zachętę promujący "Kawalerkę", nośny i przebojowy singel "Dom".

Kiedy? Sobota, 22 kwietnia, godz. 18.00

Bass Astral x Igo

Bass Astral x Igo to krakowski duet tworzony przez Kubę Tracza i Igora Walaszka z rockowej grupy Clock Machine. Jak widać chłopakom w duszy gra więcej i w tandemie eksplorują przestrzenie muzyki elektronicznej. Nie sposób nie zwrócić uwagi i nie docenić emocjonalnego wokalu Igora, w swojej bardziej zadziornej odsłonie przywodzącego na myśl Paolo Nutiniego.  

W Poznaniu duet zaprezentuje m.in. materiał z debiutanckiej płyty "Discobolus" wydanej w czerwcu 2016 roku.

Sobota, 22 kwietnia, godz. 01.30

Sonbird

Sonbird to świeżynka na polskiej scenie alternatywnej. Czterech przyjaciół z Żywca w ciągu niespełna roku własnymi siłami wydało debiutancką EP-kę "Wspomnienia z poprzedniego życia" i ambitnie zbiera swoją publikę, koncertując po całej Polsce. Sami własną twórczość określają jako indie rock i art pop.

Nic dziwnego, że ich wbijająca się w głowę kompozycja "Ląd" zauroczyła Katarzynę Nosowską, która wyselekcjonowała zespół w konkursie Skoda Auto Muzyka. Za ten kawałek grupa została również wyróżniona przez pozostałych członków jury tego konkursu. Obecnie muzycy pracują nad długogrającym albumem, a efekty usłyszymy w Poznaniu.

Kiedy? Czwartek, 20 kwietnia, godz. 21.30

Warto również sprawdzić: A_GIM, Romantic FellasJabłonka, Meek Oh Why?, The Fruitcakes, Edyta Górecka, Eric Shoves Them In His Pockets oraz Ralph Kaminski. 

Czwarta edycja festiwalu Spring Break odbędzie się w Poznaniu, w dniach 20-22 kwietnia. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Spring Break | SALK | Wojtek Urbański | Bitamina