Reklama

Selector Festival 2013

Selector Festival powraca. Gdzie i kiedy?

Znamy już miejsce, termin i pierwszą gwiazdę kolejnej edycji Selector Festival. Odbywająca się do tej pory w Krakowie impreza przenosi się do stolicy. Zmieni się również charakter festiwalu.

"Selector powraca. W nowej formule - elektronika i muzyka alternatywna. W nowym miejscu - Warszawie. W nowych datach - 6 i 7 września. I trudno wyobrazić sobie lepszy zespół, lepszego headlinera na nowe otwarcie festiwalu - powracająca po kilku latach z nowym albumem legenda muzyki elektronicznej - The Knife na Selector Festival!" - tymi słowami - Mikołaj Ziółkowski z Alter Art zapowiada kolejną edycje imprezy.

Reklama

Jak możemy przeczytać w notce prasowej, w 2013 roku festiwal nie tylko zaprezentuje najciekawszych wykonawców z kręgu muzyki elektronicznej, ale także poszerzy repertuar w myśl nowej formuły festiwalu: "Electronic & Alternative Music Festival".

Oprócz zmiany akcentu w stylach muzycznych, zmieniono także datę wydarzenia: wrzesień 2013.

"Nie będziemy już otwierać sezonu festiwalowego, za to skupimy się na jego hucznym zakończeniu" - komentuje Mikołaj Ziółkowski.

Ten rok jest także rokiem zmiany miejsca. Po czterech edycjach w Krakowie, Selectro przenosi się do Warszawy.

To nie koniec nowości Selector Festival od tego roku będzie współpracował z niemieckim Berlin Festival, który działa od 2005 roku na lotnisku Tempelhof.

Pierwsza gwiazdą Selector Festival 2013 jest kultowy wykonawca muzyki elektronicznej - szwedzki duet The Knife. Zespół wkrótce wyda nowy album zatytułowany "Shaking The Habitual".

Dodajmy, że ruszyła już sprzedaż biletów na Selector Festival: karnet dwudniowy kosztuje 245 zł, a bilet jednodniowy 155 zł.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: edycji | festiwal | Warszawa | Knife