Reklama

Redakcja Rozrywki poleca

Reklama

Maneskin i muzyczne szaleństwa. Za sprawą płyty "Rush!" wejdą na szczyt?

Już 20 stycznia do sprzedaży trafi oczekiwana przez wielu fanów płyta "Rush!" włoskiej grupy Maneskin, dzięki której wróciła wiara w muzykę rockową. Kwartet zapowiada spore niespodzianki. Co już wiemy o nowym albumie?

Już 20 stycznia do sprzedaży trafi oczekiwana przez wielu fanów płyta "Rush!" włoskiej grupy Maneskin, dzięki której wróciła wiara w muzykę rockową. Kwartet zapowiada spore niespodzianki. Co już wiemy o nowym albumie?
Maneskin na gali MTV Video Music Awards 2022 /Udo Salters/Patrick McMullan /Getty Images

Basistka Victoria De Angelis wyznała, że na nowym materiale pozwolili sobie na nieco więcej szaleństwa i eksperymentów. Mieli zainspirować się sposobem pracy Radiohead (posłuchaj!) - to od nich zaczerpnęli podejście do tworzenia, według którego dla każdej piosenki wykreowali specjalny świat, specyficzną atmosferę.

Zwycięzcy Eurowizji 2021 przed premierą swojej trzeciej płyty wypuścili single "Mammamia", "Supermodel" i "The Loneliest". W kolejnym singlu "Gossip" (13 stycznia 2023) gościnnie kwartet wsparł Tom Morello, gitarzysta Rage Against The Machine (posłuchaj!).

Reklama

Maneskin i nowy utwór "The Loneliest". Fanom wystarczyło 35 sekund!

Wokalista Damiano David, basistka Victoria De Angelis, gitarzysta Thomas Raggi i perkusista Ethan Torchio zaczynali wspólną działalność w 2015 roku, grając na ulicach Rzymu. Kilka lat później, dzięki wygranej na Eurowizji Maneskin zostali obwołani zbawcami rocka. Na trasę zaprosili ich giganci z The Rolling Stones, a droga na największe areny i festiwale stanęła otworem. Włosi w tym roku byli jedną z gwiazd Open'er Festival w Gdyni, a 12 maja na żywo pojawią się w hali COS Torwar w Warszawie.

Maneskin i nowa płyta "Rush!". Kiedy premiera?

Tytuł jest podsumowaniem kilkunastu miesięcy intensywnego życia zespołu w trasie, pośpiechu i surowej dyscyplinie. Oddaje on też emocje i uczucia, których członkowie Maneskin doświadczyli po drodze: od strachu, przez zabawę, zaskoczenie po radość z życia na krawędzi. To zarazem opowieść o artystycznej i osobistej drodze, jaką muzycy z Rzymu przeszli po dziś dzień, od grania na ulicach do występów przed wielotysięczną publicznością.

Na "Rush!" składa się aż 17 utworów, które różnią się między sobą stylistyką, ale zachowują cechy charakterystyczne dla grupy. Wśród współpracowników tym razem znaleźli się m.in. Max Martin, Sly, Martin, Mattman & Robin oraz Captain Cuts. Pochodzący z Szwecji Max Martin jest szarą eminencją show-biznesu: jako kompozytor lub współautor ma w dorobku 25 numerów 1 na amerykańskiej liście przebojów. Zdobywca pięciu statuetek Grammy pracował z absolutną czołówką - jego piosenki wykonywali m.in. Britney Spears, Backstreet Boys, Celine Dion, Katy Perry, Maroon 5, Taylor Swift, The Weeknd, Pink, Christina Aguilera, Ariana Grande, Justin Timberlake i Coldplay.

Włosi lubią kontrowersje - tym razem głośno było m.in. o okładce "Rush!". Nie brak było głosów, że zdjęcie dziewczynki w stroju szkolnym przeskakującej nad leżącymi muzykami jest "obsceniczne i sprośne".

Sporo emocji wywoła na pewno utwór "Mark Chapman". Przypomnijmy, że to zabójca Johna Lennona, który 8 grudnia 1980 r. w Nowym Jorku oddał w jego kierunku śmiertelne strzały.

Maneskin - oto szczegóły płyty "Rush!" (tracklista):

1. "Own My Mind"2. "Gossip"
3. "Timezone"
4. "Bla Bla Bla"
5. "Baby Said"
6. "Gasoline"
7. "Feel"
8. "Don't Wanna Sleep"
9. "Kool Kids"
10. "If Not For You"
11. "Read Your Diary"
12. "Mark Chapman"
13. "La Fine"
14. "Il Dono Della Vita"
15. "Mammamia"
16. "Supermodel"
17. "The Loneliest".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Maneskin | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy