Reklama

Przystanek Woodstock 2017: Koncert Blues Pills odwołany

Z powodu choroby gardła wokalistki grupy Blues Pills koncert Szwedów na Małej Scenie Przystanku Woodstock został odwołany.

Koncert Blues Pills na Przystanku Woodstock został odwołany

Występ Blues Pills miał się odbyć od godz. 21:30. Zamiast Szwedów na Małej Scenie wystąpi Piotr Bukartyk, który pół godziny później miał zagrać na scenie Akademii Sztuk Przepięknych.

Informacja o odwołaniu występu pojawiła się na oficjalnym profilu Przystanku Woodstock na Facebooku.

"To miało być dla nas spełnienie marzeń, ale możemy tylko przeprosić za to, że to w tym roku niemożliwe" - napisali muzycy Blues Pills.

W skład kwartetu wchodzą Elin Larsson (wokal), Dorian Sorriaux (gitara), Zack Anderson (bas) i André Kvarnström (perkusja).

Reklama

W 2012 roku ukazał się ich debiutancki utwór "Black Smoke", a wkrótce do sprzedaży trafiła EP-ka "Bliss". Pierwszy album "Blues Pills" (2014) pozwolił Szwedom bez trudu zapełnić największe widownie w Europie i zdobyli szczyty list przebojów na kontynencie.

Rok 2016 to premiera kolejnego albumu zespołu - "Lady In Gold". Wokalistka Elin Larsson tak tłumaczy tytuł wydawnictwa: "Złota Dama to postać uosabiająca śmierć. W ten sposób chcieliśmy się oddalić od stereotypowego obrazu śmierci jako ponurej kostuchy".

Organizatorem Przystanku Woodstock jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.