Reklama

Przystanek Woodstock 2015

Grubson z Przystanku Woodstock 2015 na winylu

Pod koniec kwietnia ukazała się gramofonowa płyta GrubSona w całości wyprodukowana w Polsce. To zapis koncertu rapera z Przystanku Woodstock 2015.

GrubSon na Przystanku Woodstock 2015

Na Przystanku Woodstock GrubSonowi towarzyszył jego koncertowy zespół Sanepid Band. Występ hiphopowca odbył się na Małej Scenie. Teraz zapis tego koncertu ukazuje się na podwójnej płycie winylowej.

"Ten muzyczny spektakl to najlepszy dowód na to, że Przystanek Woodstock zmienia się z roku na rok - nie tylko pod kątem muzycznym, ale i topograficznym. Wiele lat temu założeniem Małej Sceny było pokazanie twórczości artystów 'polowych', mocno identyfikujących się z woodstockową publicznością. Potem postawiliśmy na twórczość folkową. Wtedy scenę z dużą werwą i artystyczną wyobraźnią prowadzili nasi przyjaciele z zespołu Carrantuohill. Aż przyszedł moment, w którym podjęliśmy decyzję, że Mała Scena powinna stać się wyrazistym uzupełnieniem grania Dużej Sceny" - mówi Jurek Owsiak.

Reklama

"Dlaczego? Ponieważ wysoki poziom eliminacji przeprowadzanych przed festiwalem sprawiał, że mieliśmy ogromny problem, żeby wybrać tylko kilka zespołów. Było ich po prostu bardzo dużo. Stąd pomysł, aby wyróżnienie woodstockowe podzielić na dwie sceny. Mała Scena gra od tej pory wszystkimi stylami, a swoją moc czerpie także z nowego, wygodnego dla publiczności miejsca (zjechała bowiem ze Wzgórza ASP). Festiwal w 2015 roku pokazał, że to co dzieje się na Małej Scenie może być konkurencją dla Dużej Scen i na koncerty przyciągać wielotysięczną publiczność" - podkreśla szef Przystanku.

"Spotkanie z Grubsonem było właśnie taką chwilą, podczas której każdy fan muzyki, który dopiero pojawiłby się na naszym festiwalu - byłby święcie przekonany, że bawi się pod Dużą Sceną. Doskonałe nagłośnienie, moc światła, dekorów i oczywiście artysta nadawały wielkoformatowy ton w bardzo wielu koncertach. Grubson i jego specjalnie powołana na ten koncert ekipa pokazali wielkoformatowe show. (...) Ten koncert miał pomysł na ten dzień, na to spotkanie, na tę scenę i na ten festiwal" - kończy Owsiak.

Wszystko o Przystanku Woodstock 2015!