Reklama

Pol'and'Rock Festiwal 2022

Reklama

Pol'and'Rock Festival 2022 coraz bliżej. Jurek Owsiak: Tak wygląda zachód słońca w Czaplinku

"Kiedy odpalimy już w środę o 20 na ASP Neo-Nówkę, to zatrzymamy się dopiero w niedzielę po naszym wspólnym zaśpiewaniu 'Z tylu chmur'" - Jurek Owsiak zdał najnowszy raport z ostatnich przygotowań przed tegoroczną edycją Pol'and'Rock Festival. Przypomnijmy, że impreza odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia na terenie lotniska w Czaplinku (woj. zachodniopomorskie).

"Kiedy odpalimy już w środę o 20 na ASP Neo-Nówkę, to zatrzymamy się dopiero w niedzielę po naszym wspólnym zaśpiewaniu 'Z tylu chmur'" - Jurek Owsiak zdał najnowszy raport z ostatnich przygotowań przed tegoroczną edycją Pol'and'Rock Festival. Przypomnijmy, że impreza odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia na terenie lotniska w Czaplinku (woj. zachodniopomorskie).
Jurek Owsiak przed sceną Pol'and'Rock Festival w Czaplinku /WOŚP

Przypomnijmy, że 28. edycja Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia w Czaplinku (lotnisko Broczyno). Jest to miasto w województwie zachodniopomorskim, w powiecie drawskim, położone między jeziorami Drawsko i Czaplino. W tym roku organizatorzy zapraszają na pierwszą ponownie w pełni otwartą formułę po pandemii koronawirusa.

To kolejna nowa lokalizacja imprezy - ubiegłoroczna edycja zorganizowana została na terenie byłego lotniska Makowice-Płoty (woj. zachodniopomorskie). Zgodnie z ówczesnymi obostrzeniami bawiło się wówczas 20 tys. osób.

Reklama

Wcześniej (w latach 2004-2019) impreza odbywała się w Kostrzynie nad Odrą w woj. lubuskim. Z powodu pandemii koronawirusa w 2020 r. zorganizowano internetową odsłonę w warszawskim studiu pod hasłem Najpiękniejsza Domówka Świata.

Poprzednie lokalizacje - pod hasłem Przystanek Woodstock - to Czymanowo nad Jeziorem Żarnowieckim (1995), Szczecin (1996) i Żary (1997-1999, 2001-2003). W 2000 r. odbył się Dziki Przystanek Woodstock w Lęborku (oficjalne wydarzenie zostało odwołane po protestach części mieszkańców miasteczka).

Pol'and'Rock 2022 - jak wygląda teren festiwalu?

"Przygotowaliśmy dla Was Festiwal najlepiej jak potrafiliśmy, teraz potrzebujemy Waszej radości, przyjaźni i... posprzątania po sobie. Sprzątamy, jesteśmy na to przygotowani, chcemy, aby to miejsce, tak jak piękne zastaliście, tak piękne zostawić" - podkreśla Jurek Owsiak na Facebooku.

W jednym z ostatnich wpisów możemy zobaczyć, jak wygląda niebo nad terenem imprezy.

"Bajkowe zachody. Tylko u nas, tradycyjnie, będziecie oczarowani przepięknymi zachodami słońca. (...) Przy okazji pozdrawiamy wszystkich, którzy do nas zmierzają - przyjedźcie bezpieczne i w dobrych nastrojach" - zachwyca się głównodowodzący Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pol'and'Rock Festival 2022 - kto zagra?

Wśród zagranicznych gwiazd są m.in. Clutch, Gwar, Wolf Alice, Tagada Jones, King Gizzard & The Lizard Wizard, Fun Lovin' Criminals, Stake, Jinjer, Fiddler's Green, Ferocious Dog, Laura Cox, Dirty Shirt (laureat Złotego Bączka, nagrody woodstockowej publiczności) oraz Skindred.

Rodzimą scenę na Pol'and'Rock 2022 reprezentować będą Voo Voo, Strachy Na Lachy, Kwiat Jabłoni (posłuchaj!), Organek, Luxtorpeda, Me And That Man, Spięty, Kashell, Dagadana, Kirszenbaum, House Of Death, Psy Wojny, Uliczny Opryszek, Blenders, Gutek, Sztywny Pal Azji i Piotr Bukartyk. Zagrają również laureaci eliminacji: Żurkowski, Dziwna Wiosna (sprawdź!), Pull the Wire, Dance Like Dynamite, Gorgonzolla, Trangresja, Stach Bukowski, Makiwara i Criminal Tango.

W Akademii Sztuk Przepięknych pojawią się m.in. aktorzy Barbara Kurdej-Szatan i Marcin Dorociński, pisarz Jakub Żulczyk, Krzysztof Sokołowski (wokalista grupy Nocny Kochanek), dziennikarka Jagoda Grondecka oraz twórcy filmu "Johnny" o nieżyjącym już ks. Janie Kaczkowskim, gościu ASP w 2015 r.

W Makowicach w 2021 r. wystąpili m.in. Dżem, Pidżama Porno, Kasia Kowalska, Tabu, Kroke, Vavamuffin, Łona i Webber & The Pimps, Renata Przemyk, Raz Dwa Trzy, Łydka Grubasa, Hańba!, Bokka czy Dubioza Kolektiv.

W Akademii Sztuk Przepięknych odbyły się spotkania z m.in. podróżniczką Elżbietą DzikowskąPrzemkiem Kossakowskim i ekipą programu "Down the Road", pilotem Łukaszem Czepielą, aktywistką Martą Lempert ze Strajku Kobiet, aktorami Andrzejem Chyrą Arkadiuszem Jakubikiem. Nocne koncerty na ASP dali m.in. Kapela ze Wsi Warszawa, Tides From Nebula, EABS Trupa Trupa.

Czytaj także:

Abradab (Kashell): Raperzy nie mają nic do powiedzenia

Kto zagra za Limp Bizkit? Jurek Owsiak ogłosił zastępcę!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL