Reklama

Pol'and'Rock Festival 2021

Reklama

Pol'and'Rock Festival 2021: Scena stoi, słoneczniki zakwitły. Kiedy rusza impreza Jurka Owsiaka? [DOJAZD, PROGRAM, KTO WYSTĄPI]

Od 27 lipca na lotnisku Makowice - Płoty (woj. zachodniopomorskie) będą mogli pojawić się uczestnicy tegorocznej edycji Pol'and'Rock Festival. Jurek Owsiak i jego ekipa regularnie informują, jak wyglądają ostatnie przygotowania do imprezy.

Od 27 lipca na lotnisku Makowice - Płoty (woj. zachodniopomorskie) będą mogli pojawić się uczestnicy tegorocznej edycji Pol'and'Rock Festival. Jurek Owsiak i jego ekipa regularnie informują, jak wyglądają ostatnie przygotowania do imprezy.
Jurek Owsiak odlicza do rozpoczęcia Pol'and'Rock Festivalu 2021 /Przemek Świderski /Reporter

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, w tym roku na uczestników Pol'and'Rock Festivalu czeka sporo nowości.

Impreza odbędzie się po raz pierwszy na terenie byłego lotniska Makowice - Płoty (woj. zachodniopomorskie). Oficjalny start festiwalu to 29 lipca, a całość zakończy się w późnych godzinach nocnych z 31 lipca na 1 sierpnia.

Od 2004 r. Przystanek Woodstock odbywał się w Kostrzynie nad Odrą. W 2020 r. z powodu pandemii koronawirusa imprezę zorganizowano w podwarszawskim studiu telewizyjnym pod szyldem Najpiękniejsza Domówka Świata.

Reklama

Z powodu ograniczeń epidemiologicznych i możliwości nowego terenu festiwal przyjmie 20 tys. osób. W tym roku po raz pierwszy zostały wprowadzone płatne wejściówki, z których środki przeznaczone zostaną na zabezpieczenie w związku z koronawirusem (testy, maseczki, płyny do dezynfekcji).

W gronie uczestników znajdzie się zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów pula osób niezaszczepionych. Każdy z nich, bez względu na to, czy poddał się szczepieniu czy nie, wchodząc na teren festiwalu, będzie miał wykonywany test w kierunku koronawirusa.

Wstęp na zamknięty teren festiwalu będą miały wyłącznie osoby, które kupiły lub zdobyły w konkursach specjalne imienne wejściówki, a także przeszły test w kierunku koronawirusa, który dał negatywny wynik, co potwierdzać będzie specjalna opaska. Co istotne, przeprowadzanie testowania wszystkich uczestników to decyzja samych miłośników Pol'and'Rock Festival, wyrażona w specjalnym głosowaniu w internecie.

Testowani będą także wszyscy artyści występujący na wydarzeniu, cała jego obsługa i wolontariusze. Płynność procesu zapewni kilka bramek, w tym specjalny punkt drive-thru, a także wcześniejsze udostępnienie uczestnikom ankiety zdrowotnej online.

Osoby, których dwa szybkie testy wskażą wynik pozytywny, skierowane zostaną do specjalnej strefy, gdzie oczekiwać będą na wykonanie testu PCR. Jeżeli wynik i tym razem będzie dodatni, testowany zamiast uczestniczyć w zabawie będzie musiał wrócić do domu.

Wcześniej testowani byli uczestnicy 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także pod koniec czerwca podczas Eliminacji do Pol'and'Rock Festivalu.

Maseczki będą obowiązkowe na koncertach, w trakcie spotkań z gośćmi na Akademii Sztuk Przepięknych oraz w innych miejscach, w których należy się spodziewać większego natężenia ruchu uczestników, jak choćby festiwalowy sklep.

Pociągi na festiwal Pol'and'Rock. Dodatkowe połączenia na stacji Płoty

W dniach 27 lipca - 1 sierpnia zostaną uruchomione dodatkowe połączenia kolejowe między Szczecinem a Kołobrzegiem. Na tory wyjedzie dwa razy więcej pociągów.

W ubiegłych latach do Kostrzyna nad Odrą pociągami docierało nawet 80 tys. osób.

Wejściówki na Pol'and'Rock Festival 2021 - ceny

Festiwal w Makowicach - Płotach przyjmie formę hybrydową - dostępny będzie zarówno dla publiki obecnej na miejscu (organizatorzy przyjmą 20 tys. osób - w tym osoby zaszczepione i niezaszczepione), jak i dla widzów śledzących jego przebieg w internecie. Wydarzenie zorganizowane zostanie z najwyższą dbałością o zdrowie uczestników, co wiąże się nie tylko z testowaniem na COVID-19 wszystkich obecnych na miejscu, ale również m.in. z odpowiednim zabezpieczeniem terenu i zmianą lokalizacji.

W formie stacjonarnej uczestniczyć będą mogli posiadacze zdobytych wcześniej specjalnych wejściówek, którzy będą partycypować w kosztach organizacji zabezpieczenia COVID-19. Tradycyjnie koszty organizacji festiwalu pokryją sponsorzy wydarzenia.

Wejściówki - w cenie 49 zł (taka sama cena obowiązuje, bez względu na to, na ile dni chce się przyjechać na festiwal - maksymalnie od wtorku do niedzieli) - pojawią się po raz pierwszy w historii imprezy. Jedna osoba zakupić mogła do 4 wejściówek, dodatkowo bezpłatnie dystrybuowane były wejściówki na samochód, camper i przyczepę.

Kto zagra na Pol'and'Rock Festival 2021?

Do tej pory organizatorzy ujawnili, że na festiwalu zagrają Dubioza Kolektiv (Bośnia i Hercegowina, posłuchaj!), Jahcoustix (Niemcy), Igorrr (Francja), Morgane Ji, Slift (Francja) i polskie gwiazdy: Dżem (legenda śląskiego bluesa), Pidżama Porno, Raz Dwa Trzy, Kasia Kowalska, Renata Przemyk, Vavamuffin, Łydka Grubasa, Tabu, Hańba!, Łona i Webber & The Pimps, Black River, Bokka, oraz Kapela ze Wsi Warszawa, Kroke, EABS, Trupa Trupa i Tides From Nebula (Nocna Scena ASP).

Zaprezentują się również laureaci Eliminacji: Nietrzask, Kosmodrom, WaluśKraksaKryzys, From Today, Cheap Tobacco, No Logo, Decadent Fun Club i Conga Line.

W Akademii Sztuk Przepięknych pojawią się m.in. Arek Jakubik, Andrzej Chyra, Marta Lempart, Elżbieta Dzikowska, Przemek Kossakowski i ekipa "Down the Road", Łukasz Czepiela, Make Life Harder i Radek Kotarski, popularyzator wiedzy, dziennikarz i autor książek, znany z kanału Polimaty (ponad 700 tys. subskrybentów).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL