Reklama

Orange Warsaw Festival 2018

Orange Warsaw Festival 2018: Wielkie gwiazdy rozbłysną w stolicy

Pierwszy weekend czerwca rozbłyśnie blaskiem gwiazd, które organizatorom Orange Warsaw Festivalu udało się sprowadzić do stolicy. Sam Smith, Florence and the Machine, Dua Lipa i Tyler, The Creator trzęsą dziś światowym rynkiem muzycznym, a już za kilka dni wystąpią dla polskiej publiczności.

Dua Lipa wyrasta na międzynarodową gwiazdę

Sam Smith

Jest właścicielem jednego z najbardziej charakterystycznych głosów w muzyce pop. Choć nagrał dwie płyty, zdobył Oscara i Złotego Globa, zgarnął kilka nagród Grammy i został pokochany przez miliony fanów na całym świecie, to w Polsce jeszcze nie zaśpiewał.  

Reklama

Dopiero teraz, na światowej trasie koncertowej promującej płytę "The Thrill of It All" z 2017 roku, brytyjski wokalista zahaczy o Orange Warsaw Festival.

Dua Lipa

Dua Lipa, której koncert na ubiegłorocznej edycji Open’er Festivalu został znakomicie przyjęty, powraca uzbrojona w swoje przeboje. Jej dobra passa trwa. Kilka dni temu zaśpiewała na otwarcie finału Ligi Mistrzów w Kijowie, parę miesięcy wcześniej zgarnęła dwie statuetki Brit Awards (w tym dla najlepszej brytyjskiej wokalistki), a jej popularność rośnie w zastraszającym tempie.

"Be The One", "Blow Your Mind (MWAH)", "IDGAF" oraz "New Rules" to pewniaki z koszyka hitów Dua Lipy, ale niewykluczone, że polska publiczność potańczy również do nowego kawałka "One Kiss", który gwiazda nagrała z Calvinem Harrisem.

Florence & The Machine

Florence Welch i jej Maszyna mają w naszym kraju spore grono sympatyków, o czym przekonali się w 2013 roku podczas Kraków Live Festival. Występ rudowłosej wokalistki przyciągnął wówczas gigantyczny tłum polskich, zgłodniałych jej koncertu fanów. Od tamtej pory wraca do nas regularnie. Tym razem do Warszawy przywiezie materiał z nowej płyty "High As Hope", która swoją premierę będzie mieć 29 czerwca. Wielce prawdopodobne jest zatem, że prócz znanych już singli promujących album usłyszymy nowe piosenki.

Tyler, The Creator

Tyler, The Creator miał wystąpić w Polsce w ubiegłym roku na Open'er Festivalu, ale odwołał wtedy swoją europejską trasę koncertową. Amerykański raper gołosłowny jednak nie jest i zgodnie z obietnicą, nadrabia zaległości.

Żywiołowość i nieprzewidywalność Tylera rozbudzają nadzieje związane z jego koncertem na Orange Warsaw Festival, choć materiał z promowanej wciąż płyty "Flower Boy" jest już chyba wystarczającą zachętą. 

Podczas tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival odbywającej się w dniach 1-2 czerwca wystąpią też LCD Soundsystem, Nines, Axwell Λ Ingrosso, O.S.T.R., Sonar, Mela Koteluk, Ralph Kaminski, Rasmentalism, The Dumplings z orkiestrą, Mery Spolsky, Baranovski, Rebeka, Marcelina i Taco Hemingway. 

INTERIA.PL

Reklama